Haberler

Telegram Kanallarında Reklam Gösterilecek

Telegram kurucusu Pavel Durov, uygulamanın finanse edilmesi amacıyla önümüzdeki yıl itibariyle kanallarda reklam gösterileceğini ifade etti.

Yaklaşık 500 milyon kullanıcıya sahip olan Telegram önümüzdeki yıl itibariyle kanallarda reklam göstermeye hazırlanıyor. Uygulamanın kurucusu Pavel Durov, Telegram kanalında yayınladığı bir gönderide girişimin Facebook gibi bir şirkete satılmayacağını ancak 2021 yılından itibaren bazı maliyetlerin karşılanması için reklam gösterimine başlanacağını söyledi.

Telegram mobil uygulama
Telegram Mobil Uygulama

Reklamların birebir konuşmalarda gösterilmesinin kötü bir fikir olduğunu söyleyen Durov, insanlar arasındaki her türlü iletişimin reklamdan uzak olması gerektiğini açıkladı.

Reklamları kanallarda göstereceğini söyleyen uygulamanın kurucusu, bazı popüler kanalların hali hazırda mesaj yollu reklam gösterimi yaptığını belirtti.

Diğer taraftan, premium özellikler üzerinde de çalışılıyor. Ücretli çıkartmalar yoluyla da gelir elde edileceğini ifade eden Durov, Telegram’ın şuan ki özelliklerinin ücretsiz kalacağını açıklarken, kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek şekilde reklam gösterimi yapılmayacağının ve gizliliğin ön planda tutulacağının da altını çizdi.

Son olarak, “Telegram para kazanmaya başlarsa, topluluk da bundan yararlanmalıdır” açıklamasını yapan uygulamanın kurucusu, çıkartmaları yapan sanatçıların da satışlardan pay alacağını söyledi.

Yapılan açıklamada, reklamların bir şekilde gösterilmesinin gerektiğini ancak bunun kullanıcı deneyimini olumsuz etkilememesi için üzerinde titiz bir şekilde çalışıldığını görüyoruz. Uygulamanın ana odağı olan gizlilik ilkesinin, göz ardı edilmemesi de takdire şayan bir hamle olarak görünüyor.

Kaynak: engadget.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.