Haberler
Trend

Zincir Marketlerde Kripto Para ATM Devri

Gelişen teknolojiyle beraber günümüzde pek çok kişinin kripto para edindiğini görebiliyoruz. Kripto paralar sadece yatırım için değil, kullanım rahatlığı için de tercih edilebilir. Bu nedenle her geçen gün kripto para alımları ve kullanımları yaygınlaşıyor. Kripto paralar sanal paralardır, bu nedenle de somut bir varlıkları yoktur. Ancak gelişen teknoloji ve paranın kullanımının artmasıyla beraber dengeler değişiyor. Büyük zincir marketlerden biri olan ABD’li market Cardenas tüm şubelerinde kripto paralar için ATM bulunduracak.

Cardenas Marketleri ve Kripto Para ATM’leri

Kripto para kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber müşteri önceliklerini önemseyen zincir marketlerden biri olan Cardenas Marketleri tüm şubelerinde kripto para ATM’leri bulunduracak. Amerika merkezli olan bu market zinciri 59 marketten oluşuyor. Farklı bölgelerde bulunan 59 marketin tamamında kripto para ATM’si bulunacak. Ödemelerini sanal para birimlerinden biriyle yapmak isteyen kişiler bu ATM’lerde bulunan paraları kullanarak ürün alabilecekler. ATM’ler tıpkı para ATM’leri gibi bazı özel bilgiler isteyebilecek. Bu sayede kişilerin sanal cüzdanlarının da güvenliği sağlanacak.

Her geçen gün değişen ve gelişen şartlara uyum sağlamak isteyen firmaların kripto para ATM’sine geçişlerini sıklıkla görüyoruz. Özellikle zincir firmaların müşterilerinin memnuniyetini ön plana alarak kullandıkları bu yöntemler daha fazla müşteri çekilmesine de olanak sağlıyor. Ülkemizde ise İstanbul’da yaklaşık 10’un üzerinde sanal para yani kripto ATM’si olduğu ve sayılarının git gide arttığını söylemek mümkün.

OKUMAYA DEVAM EDİN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.