Haberler

Netflix Reklam Destekli Paket Üzerinde Çalışıyor

Popüler video akış platformu Netflix, video akış pazarına yeni isimlerin girmesiyle birlikte gelirlerinde önemli bir düşüş yaşamıştı. Netflix bu düşüşü telafi etmek için yeni yollar üzerinde çalışmaya devam ediyor. 

Netflix’in Reklam Destekli Paketi Onaylandı

Netflix’ten Ted Sarandos, Cannes Lions reklam festivalinde şirketin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Sarandos, şirketin yakında reklam destekli abonelik paketini satışa sunacağını açıkladı. Ülkemizde Disney Plus’ın hizmete başlamasıyla birlikte Netflix ağır bir yara almıştı. Dünya genelinde Disney Plus ve HBO Max kullanıcı sayılarını artırmaya devam ederken, Netflix ise kullanıcılarını kaybetmeye başlamıştı. Pazarda artan rekabetle birlikte Netflix yeni yollar aramaya başladı. 

Netflix’in reklam destekli yeni paketiyle birlikte şirket şifrelerini paylaşan kullanıcılardan ek ücret alacağı yeni bir abonelik türünü de test ettiğini açıklamıştı. Reklam destekli abonelik paketi ile birleştiğinde, Netflix’in şifre paylaşımı yapan kişilerden ek ücret alması, Netflix’in büyümesine etki edebilir ancak Netflix’in şifre paylaşım kararı bazı abonelerin aboneliklerini iptal etmesine de neden olabilir.

Netflix reklam destekli yeni abonelik planının ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamamış olsa da, şifre paylaşımı ile ilgili yapılan testlerde Netflix çeşitli sorunlarla karşılaşmış ve bu özelliğin Netflix çapında uygulanması için daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğu aktarılmıştı. Sarandos açıklamasında, “Netflix abonelik fiyatları benim için çok pahalı ve reklam görmek benim için sorun değil diyen kullanıcılarımız Netflix’in reklam destekli paketini beğenebilir. Netflix’e genel olarak bir reklam katmanı eklemiyoruz sadece daha düşük fiyatlı reklamla desteklenecek paketimize reklam ekliyoruz.” ifadesini kullandı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.