Haberler

Yubico Zafiyet Nedeniyle YubiKey FIPS Güvenlik Ahantarını Değiştiriyor

Yubico, dün, cihazlarının oluşturduğu şifreleme anahtarlarının rasgeleliğini azaltan bir firmware hatası nedeniyle bazı donanım güvenlik anahtarlarını değiştirmeyi planladığını söyledi.

Etkilenen ürünler ABD hükümetinin Federal bilgi işleme standartlarına (FIPS) göre ABD hükümeti ağları veya benzeri yüksek Güvenlik gerektiren ağlarda kullanılmak üzere onaylanmış YubiKey FIPS serisi olduğu belirtildi.

  • YubiKey FIPS
  • YubiKey Nano FIPS
  • YubiKey C FIPS
  • YubiKey C Nano FIPS

Türkiye de bu ürünler ile proje yapan birisi olarak özellikle FIPS serisi kullanan müşteriler için önemli bir bilgilendirmedir.

Çözüm olarak hızlıca firmware yükseltmesi öneriliyor;

https://www.yubico.com/replaceorder/

Kaynak

https://www.yubico.com/support/security-advisories/ysa-2019-02/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu