Haberler

YouTube Video Yakınlaştırma Özelliğini Test Ediyor

Dünya’nın en büyük video platformu YouTube video yakınlaştırma özelliğini test etmeye başladı. Özellikle birlikte kullanıcılar izlediği içerikleri 8 katına kadar yaklaştırabilecek. Test aşaması premium üyelikler için başlatıldı.

Youtube Video Yakınlaştırma

Youtube, kullanıcı deneyimi için geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Son olarak yorumlar kısmında birtakım değişikliklere gidilen uygulamada bugün yeni bir özellik test edilmeye başlandı. Yeni özellik kullanıcıların izlediği içeriği yakınlaştırması üzerine. Kullanıcılar videoları 2x ila 8x arasında yakınlaştırabiliyor. Youtube, yeni özelliği 1 Eylül tarihine kadar deneyecek. Sonrasında kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre kararlı bir sürüm olarak yeniden yayınlayacak. Bu süreçte ortaya çıkabilecek olası sorunlar da iyileştirilecek.

YouTube Uygulamasına “Shorts” Düzenleme Aracı Eklendi

Yalnızca YouTube Premium üyeleri kullanabiliyor

YouTube video yakınlaştırma özelliğini şu an için yalnızca Premium aboneliğe sahip kullanıcılar test edebiliyor. 1 Eylül’de yayınlanacak kararlı sürümden sonra tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağı bilinmiyor ancak yüksek ihtimalle yalnızca Premium üyelik sahibi kullanıcılara açık olacak.

Youtube video yakınlaştırma nasıl yapılır?

Youtube’un bugün test etmeye başladığı zoomlama özelliği premium üyelik sahibi tüm üyeler tarafından kullanıma açıldı. Özelliği aktif etmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınıza tıklayıp “Yeni özellikleri dene” bölümüne gitmelisiniz. Daha sonra izlediğiniz içeriklerde geleneksel zoomlama özelliği ile aynı şekilde 2 parmağınızla yakınlaştırmanız yeterli.

Youtube video yakınlaştırma ve zoom özelliğinin şu an için videoda gecikmelere sebep olduğu gibi şikayetler var. Bu tür sorunların 1 Eylül’de yayınlanacak kararlı sürüme kadar sürekli geliştirilmesi bekleniyor. Siz de yeni YouTube özelliği hakkında görüşlerinizi yorum kısmından belirterek bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu