Haberler

YouTube, Videolarda Gösterilen Ürünleri Önerecek

YouTube, videolarda gösterilen ürünleri tespit edecek ve ilgili ürünlerin satın alınabilir bir listesini oluşturacak.

İzleyiciler YouTube videoları izlerken otomatik öneriler ile karşılaşacak.

Teknoloji, kullanıcıların videoda görünen ürünleri tanımlamasına ve video sitesinde ilgili içeriği aramasına olanak tanıyacak.

Bu özellik şu anda yalnızca ABD’deki bazı kullanıcılar üzerinde test ediliyor, ancak uzmanlar bunun reklam endüstrisine “büyük” bir değişiklik getirebileceğini söylüyor.

YouTube yetkilileri, “Bazı videolarda tespit edilen ürünlerin bir listesini ve ilgili ürünleri listeleyen yeni bir özelliği deniyoruz” dedi.

“Amaç, insanların YouTube’da bu ürünler hakkında daha fazla video ve bilgi keşfetmesine yardımcı olmak.”

An image of what the feature could look like from a YouTube blog post this year

Örneğin “2020’nin en iyi 10 akıllı telefonu” videosuyla, “bazı izleyiciler videoda yer alan telefon modellerini listeleyen ve bunlar hakkında daha fazla bilgi bir simge görecektir”.

Yetkililer, “O bağlantı ile, izleyiciler o ürünle ilgili daha fazla bilgi, ilgili videolar ve satın alma seçenekleri görmek için her bir ürünün sayfasını inceleyebilir,” diye ekledi.

Geçen yıl Nisan ayında videodan ürünleri tespit etme teknolojisi test edilmeye başlanmıştı.

Otomatik algılama, platformdaki diğer içerik oluşturucuların ürünleri içeren videolarını da önerecek.

Teknoloji haberleri web sitesi 9to5google’da da konu ile ilgili bir haber yapıldı. Haberde: “YouTube algoritması, tam olarak hangi içeriği izlediğinizi otomatik olarak tespit etme ve ilgili videoları sunma konusunda oldukça sağlam bir iş çıkarıyor – ancak bu, insanların bir satın alma işlemi yapmadan önce ön araştırma olarak izledikleri içerik türünü hedefliyor. ” ifadeleri kullanıldı.

“Reklamın sonu”

Marka tasarımcısı Studio LWD kurucusu Laura Weldon şunları söyledi: “Bu çok büyük bir olay olabilir ve Google’a Instagram’da çok iyi çalışan ve onları aynı alışveriş alanına koyma potansiyeline sahip büyük bir satış pazarı sağlayabilir.

“Bu aynı zamanda videoların kolayca ticarileştirilebileceği anlamına da gelecek. Bu da, ürünlerinin çeşitli videolarını kolayca yükleyebilecekleri ve ardından izleyiciler satın alabilecekleri için küçük işletmeler için büyük potansiyel sağlıyor.

“Eğer bu işe yararsa, bildiğimiz şekliyle geleneksel reklamcılığın sonunu getirebilir.”

Güzellik ajansı Seen Group strateji direktörü Natasha Hulme, “Ürün incelemeleri ve tavsiyeler arayan güzellik ürünü tüketicileri, YouTube’u eğlence için olduğu kadar bir arama motoru gibi de kullanıyor.

“Bu yeni özellik, alıcıların içerik oluşturucuları tarafından önerilen ürünleri bulmasını kolaylaştırabilir ve ürünlerin içerikte gözden kaçma olasılığını azaltabilir.”

Hulme ayrıca “Ve teknoloji, incelemelerin ötesine geçerek daha yaratıcı uygulamalara kadar uzanabilir, örneğin bir müzik videosunda kullanılan makyaj ürünlerini bulmak” diye de öneri de bulundu.

Kaynak: bbc.com

Diğer Haberler

Microsoft’un Discord’u Satın Alacağı Söyleniyor
Garip Bir Android Bug’ı Uygulamaların Çökmesine Sebep Oluyor
Facebook, “Beyin Sinyalleri” ile Çalışan Sanal Gerçeklik Bilekliği Tanıttı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.