Haberler

Microsoft’un Discord’u Satın Alacağı Söyleniyor

Microsoft’un Zenimax (Bethesda)’dan sonra yeni bir alışverişe gireceği rivayet edilyior. Firmanın bir sonraki hedefi oyuncular için bir iletişim platformu olan Discord gibi gözüküyor.

Bu sabah Bloomberg’in yaptığı habere göre teknoloji devi Discord’u 10 milyar dolara satın almak istiyor.

Pazartesi günü yayınlanan VentureBeat haberine göre de Discord satış dahil çeşitli opsiyonları değerlendiriyor.

Bloomberg haberi aynı zamanda Discord’un halka da açılabileceğini belirtiyor.

Microsoft’un daha fazla oyuncuya açılma isteği bir sır değil. Firma yeni nesil konsollarını geçtiğimiz yıl çıkarmış ve Bethesda’nın da altında olduğu Zenimax’i 7.5 milyar dolara satın almıştı. Eğer firma Discord’u satın alırsa, uygulamanın bir takım özelliklerini (HD video, ekran paylaşımı) Xbox Game Pass ile birlikte sunabilir.

Bu haber üzerine doğal olarak bazı insanlar Twitter üzerinde endişelerini dile getirdiler. Microsoft vaktiyle Skype’ı da aynı şekilde satın almış sonra terketmişti. Microsoft streaming hizmeti Mixer’a da aynı muameleyi göstermişti. Skype’ın fonksiyonları Microsoft Team’a ulanmıştı. İnsanlar Discord’un alınıp sunduğu hizmetlerin Teams’e eklenmesinin aptalca bir hamle olacağını düşünüyor.

Teams’in sunduğu hizmetler Discord ile neredeyse aynı olsa da ikisi de farklı iş alanlarındaki farklı kitlelere hitap ediyor. Teams daha çok iş yeri iletişimi için uygunken üzerine başka fonksiyonların da eklenmesi kafa karıştırıcı olacaktır.

Tabii iki firma arasındaki görüşmelerin sonuçsuz kalması ihtimali de var. Geçen yıl Microsoft kısa video devi TikTok’u satın almak istemiş, bu yıl ise Pinterest’i yutmaya çalışmıştı. Bu iki satın alma girişimi de sonuçsuz kalmıştı.

Kaynak: thenextweb.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.