Haberler

Garip Bir Android Bug’ı Uygulamaların Çökmesine Sebep Oluyor

Eğer Android kullanıyorsanız sıkıntılı bir gün yaşıyor olabilirsiniz. Bugün bir çok kullanıcı birden fazla uygulamanın çöktüğünü rapor etti. Çöken uygulamalara Gmail, Amazon, Boost for Reddit, Yahoo Mail gibi uygulamalar dahil.

Çökmelerin sebebi Android WebView’ın en son güncellemesi gibi gözüküyor. Bu son güncelleme geliştiricilerin uygulamalarında internet sayfalarını gösterebilemelerini sağlıyor. Google sıkıntının farkında olduğunu ve bir yama üzerinde çalıştığını açıkladı.

“WebView’ın Android’de bazı uygulamaların çökmesine sebep olduğu sorunun farkındayız. Durumun boyutunu tamamıyla anlayabilmek için çalışıyoruz ve bir tamir yaması şu an yapım aşamasında.”

Bu sırada Reddit ve Twitter’daki (Samsung’un resmi Twitter hesabı da dahil) bazı kullanıcılar uygulamalarınızın şimdilik çalışabilmesi için bazı çözüm yolları sundu.

Problemi şu şekilde çözebilirsiniz:

  • Ayarlara ve oradan Uygulamalara gidin
  • Android System WebView’ı bulun
  • Üç nokta menüsüne girin ve Güncellemeleri Kaldır’a basın

Bu yöntem bir çok kullanıcı için çökme sorununu çözdü. Ama eğer uygulamayı ayarlarınızda bulamıyorsanız, Android telefonunuzdan Google Play dükkanına gidip, Android System WebView’ı aratıp, uygulamanın sayfasından “Kaldır” da diyebilirsiniz.

Muhtemelen Google yakın zamanda bir yama yayınlayacaktır. Böylece bug’ın etrafından dolanmak için bu şekilde uğraşmanıza gerek kalmayacak. Şimdilik gözünüzü Google  Status Dashboard’da tutabilirsiniz.

Kaynak: thenextweb.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.