Haberler

Google Meet Toplantıları Artık Youtube’da!

Kurumsal sektörde çokça kullanılan ve videokonferans platformu olarak bilinen Google Meet, eşsiz bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Uygulama içerisinde gerçekleşen canlı yayınlar artık Youtube’da sunulabilecek!

Canlı yayın platformlarında büyük bir alana sahip olan Google Meet, canlı yayınlarının kaydedilmesi üzerine bir yenilik üretti. Artık sonlanan bütün yayınlar Youtube üzerinde yayınlanarak paylaşılabilecek. Üstelik yayınların kime açık olup olmayacağına da kendiniz karar verebileceksiniz.

Uzun pandemi sürecinden sonra iş ve okul hayatı da online alanlara yayılmaya başladı. İnsanlar internet üzerinden canlı görüşmelerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor, zamandan da tasarruf edebiliyordu. Özellikle bu alanda en önemli platformlardan bir tanesi olan Meet, harika bir yeniliğiyle gündeme geliyor. Platform artık toplantılarını Youtube’da yayınlama özelliğiyle sunabilmenize izin verecek. Bunun yanında eski yayınları kullanıcılar kaldığı yerden izleyebilecekler.

Özellik İlk Önce Beta Testine Sunulacak

Google Meet yeni kullanıma sunacağı seçeneği öncelikle Beta kullanıcılarına yayınlayacağını açıkladı. Devamında herkese açık olacak özellik, tamamen ücretsiz olacağı düşünülüyor. Canlı yayınlarınızı Youtube kanalınızda paylaşabilmeniz için sadece kanalınızın onaylanması gerekmekte. Onay süreci içerisinde belirli bir süresi beklemeniz isteniyor. Bunun nedeni Google’ın sağladığı güvenlik politikalarından kaynaklanmaktadır. Yaşanılmak istenmeyen olumsuz durumlar platform tarafındaki kaliteyi de artıracağa benziyor.

Google Meet yeni dönemde canlı yayınların Youtube üzerinde paylaşılabilmesini açıklamışken farklı seçeneklerin de geleceği tahmin ediliyor. Öncelikli olarak rahat bir kullanım sunmak isteyen uygulama emoji ve resim paylaşabilme fırsatı sunulmuştu. Hemen ardından gelen içerik sabitleme ise platformun rakiplerine göre farklı özellikler sunmak istediğini göstermişti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu