Haberler

Yemeksepeti 1.000 Kişinin İstihdam Edileceği Teknoloji Merkezi Kuruyor

Yemeksepeti, henüz resmi olmayan açıklamaya göre 1000 kişinin istihdam edileceği yeni teknoloji merkezi kuruyor.

yemeksepeti banabi
yemeksepeti banabi

2015 yılında 589 milyon dolar değerlemeyle Delivery Hero tarafından satın alınan Yemeksepeti, sektöre yatırımlarına devam ediyor. Çalışanlarına gönderilen e-posta ile duyurulan yeni teknoloji merkezi, ilk etapta 1.000 kişiye istihdam sağlayacak. Kurucusu olan Nevzat Aydın teknolojiye ve girişimlere destekleri ile biliniyor. Konuyu Twitter hesabından “Büyük haber” olarak değerlendiren Aydın, sektör içinde büyük bir gelişime olanak sağlayacağını paylaştı.

Söz konusu açılacak olan teknoloji merkezi, Delivery Hero‘nun tüm operasyonları için geliştirme sağlayacak. Aslında bir şekilde grubun tüm şirketlerinin operasyonlarını üstlenecek ve geliştirilecek.

2019 yılında faaliyete geçirdiği Banabi ile Getir’e karşı büyük bir rakip olduğu görülen Yemeksepeti bu alanda başarılı olduğunu söylemek mümkün. Şu an için nerede kurulacağı yönünde bilgi yokken atılacak olan bu adım sonrası bu bölgenin Türkiye’nin Silikon Vadisi olması ihtimaller arasında.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.