Haberler

Bir Siber Saldırı Kurbanı Daha: Yemeksepeti

Yemeksepeti siber saldırıya uğradığını duyurdu. Twitter hesabından yayınladığı kamuoyu duyurusunda kullanıcı verilerine yapılan siber saldırıyı bildirdi.

Yemeksepeti ‘nde KIRMIZI ALARM

Yayınlanan kamuoyu duyurusunda 25.03.2021 sabah saatlerinde tespit edilen saldırının siber korsan veya korsanlar tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. Ayrıca meydana gelen güvenlik ihlali için bütün önlemlerin alındığı da belirtildi.

Kullanıcıların tamamına gönderilen maillerde erişilen bilgilere dair şu cümlelere yer verildi;

Öncelikle kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgiye ya da şifreye erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ve Apple hesaplarına dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek isteriz. (Bu bilgiler hiçbir zaman sistemlerimizde saklanmamıştır.) Ele geçirilen bilgileri, eksiksiz ve şeffaf bir şekilde aşağıdaki listede açıklamak istiyoruz.

  • Ad – Soyad
  • Doğum Tarihi
  • YemekSepeti’ne Kayıtlı Telefon Numaraları
  • YemekSepeti’ne Kayıtlı E-posta Adresleri
  • YemekSepeti’ne Kayıtlı Adres Bilgileri
  • Açık Olarak Görülemeyen, SHA-256 Algoritması ile Maskelenmiş Giriş Şifreleri
Yemeksepeti Tarafından Yayınlanan Bildiri

YemekSepeti Kredi Kartları Güvende Mi?

Şirketin kullanıcılarına göndermiş olduğu bildirimde, kredi kart bilgilerinin MasterCard tarafında şifrelenmiş tutulduğu ve korsan veya korsanların bu hassas bilgilere erişilmediği aktarılıyor.

Siber Güvenlik Nedir?

Kaynak

SON HABERLER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.