Haberler

Akbank ATM, İnternet ve Mobil Bankacılık Normale Döndü

Akbank ATM, internet sitesi ve uygulamalarının neredeyse iki gündür çalışmaması,  milyonlarca banka müşterisine panik yaşattı. Akbank siber saldırı olmadığını belirtirken, sorunun banka içindeki sistemsel sıkıntıdan kaynaklandığını dile getirmişti. Yaklaşık 2 gündür devam eden sorun, nihayet çözüldü.

Akbank önce ATM’lerinin yeniden hizmet vermeye başladığını ve kartlı işlemlerin tüm ATM’lerden ve üye iş yerlerinden gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Şimdi de mobil ve internet bankacılığının normalde döndüğünü duyurdu.

Akbank tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “Akbank İnternet ve Akbank Mobil’in de devreye girmesi ile birlikte tüm kanallarımız hizmete açıldı. Kanallarımızı titizlikle yakından izlemeye devam ediyoruz. Mağduriyet yaşayan müşterilerimizden ve paydaşlarımızdan bir kez daha özür dileriz. Müşterilerimiz mağduriyetlerinin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com’dan ulaşabilirler” ifadelerine yer verildi.

ATM’ler ve Müşteri İletişim Merkezi de Hizmete Açıldı

Akbank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ATM’lerinin hizmete açıldığını duyurdu. Bankanın açıklaması şöyle: “ATM’lerimiz yeniden hizmet vermeye başladı. Kartlı işlemlerinizi, tüm ATM’lerimizden ve üye iş yerlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 12.07.2021 tarihine kadar tüm diğer banka ATM’lerinden Akbank Kart’ınızla yapacağınız para çekme ve yatırma, kredi kartı borç ödeme ve görüntüleme işlemlerinden diğer bankalar tarafından alınan ücretler iade edilecektir. Diğer kanallarımız kullanıma açıldıkça konuyla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.“

Banka, bu açıklamasından birkaç dakika sonra yaptığı paylaşımla müşteri iletişim merkezlerinin de hizmete açıldığını duyurdu: “ATM’lerimizin ve kartlı işlemlerin devreye girmesinin ardından Müşteri İletişim Merkezimi de hizmet vermeye başladı. Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşama devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.“

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.