Haberler

KuppingerCole – ME Desktop Central 2020 Pazar Lideri!

ME Desktop Central 2020 Pazar Lideri!

Dünyaca ünlü kuruluş KuppingerCole’un, ManageEngine Desktop Central ürününü UEM (Unified Endpoint Management – Merkezi Uç Cihaz Yönetimi) alanında 2020 yılı pazar lideri olarak ilan ettiğini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

KuppingerCole Analysts, 2004 yılında Avrupa’da kurulan uluslararası bağımsız bir analiz ve raporlama organizasyonudur. Şirket; bilgi güvenliği, kimlik tanıma ve erişim yönetimi (IAM and IGA), risk yönetimi ve uyumluluk (GRC) ile ilgili tüm alanlarda tarafsız tavsiye, uzmanlık, düşünce liderliği ve dijital dönüşüm desteği sağlamaktadır. KuppingerCole, şirketleri ve kurumsal kullanıcıları taktik ve stratejik zorluklara karşı desteklemektedir. Beklenmedik zorluklar ve uzun dönem planlar arasındaki dengenin korunması KuppingerCole’ın ana hedeflerinden biridir.

Raporda neler var?

KuppingerCole, Desktop Central’ı “Genel Lider” olarak adlandırmasının yanı sıra, ManageEngine’i de “Ürün Lideri” ve “İnovasyon Lideri” olarak kabul etti.

Desktop Central; güvenlik, işlevsellik ve kullanılabilirlik alanlarında en yüksek puanları aldı.

KuppingerCole’un vurguladığı güçlü yanlar şunlardır:

 • Cihaz yönetimi
 • İçerik yönetimi
 • Yama yönetimi
 • Uç nokta güvenliği
 • Verimli, düzenli ve kullanıcı dostu yönetim arayüzü
 • Sağlam bir ekosistem ve profesyonel hizmetler

İlgili raporun ücretsiz bir kopyasına erişebilirsiniz.

Çalışanları hem şirket içinde hem de uzak erişimle kurumsal verilere bağlayan ve giderek artan teknolojilerin getirdiği karmaşıklık dikkate alındığında UEM’in getirdiği avantajlar çok daha iyi anlaşılabilir. UEM teknolojileri gittikçe artan sayıda işletme tarafından benimsenmektedir.  Bu çalışma, ManageEngine’in müşterilerine basit, verimli ve uygun maliyetli bir UEM çözümü sağlama yönündeki vizyonunun bağımsız kuruluşlarca onaylandığını belgelemektedir.

KuppingerCole’un UEM çözümlerine yönelik Liderlik Pusulası, işletmelerin UEM çözümlerinden bekleyebilecekleri işlevler hakkında kapsamlı bir çerçeve sunar. Rapor şunları kapsar:

 • KuppingerCole, mevcut UEM ekosistemini nasıl görüyor?
 • UEM çözümü uygulamak isteyen işletmeler için dikkat edilmesi gerekenler
 • Önemli çözüm sağlayıcıların listesi
 • Günümüz UEM gereksinimlerini karşılayabilen çözümlerin yeteneklerinin bir özeti
 • ManageEngine çözümünün güçlü yönlerinin analizi

KuppingerCole’un UEM raporuna göre başarılı bir UEM çözümü aşağıdaki temel özellikleri içerir:

Cihaz Yönetimi

Çeşitli uç cihaz türlerinin yönetimi, devreye alma, yetki sağlama, kullanımdan çıkarma, işletim sistemi yönetimi, destek için uzaktan erişim, sorun giderme ve cihaz envanteri gibi yaşam döngüsü yönetim süreçlerini içerir.

Uygulama Yönetimi

Bu kategori, uç cihazlardaki uygulamaları kontrol etme ve yönetme becerisine odaklanır. Uygulama kaynakları, yazılım paketleme, uygulamaların toplu veya dağıtık şekilde uç noktalara dağıtımı, kullanıcıya özel uygulamaların ayrımı ve beyaz veya kara liste (white-list or black-list) gibi alanları kapsar.

İçerik Yönetimi

İçerik yönetimi, genellikle erişim kuralları ve ilkelerini belgelere veya benzer içeriklere uygulama yeteneğini ifade eder. Yetenekler arasında kurumsal belgelerin kataloglarının oluşturulması, içerik güvenliğinin dağıtılması ve denetim günlüğü(log) yer alabilir.

Yama Yönetimi

Bu kategori; işletim sistemleri, uygulamalar, ağ cihazları ve diğerleri için uç cihaz sistem yamalarını dağıtma ve uygulama becerisine odaklanır. Bununla birlikte her uç cihazda bulunan güvenlik açıklarının sayısına ve ciddiyetine göre sistem sağlık durumu hakkında raporlar sağlar.

Merkezi Uç Cihaz Görünürlüğü

Bu, çözümün nerede uygulandığına bakılmaksızın tüm uç cihazların konsolide bir görünümünü ve yönetimini sağlama yeteneğidir. Bu kapsamda büyük bir ana ekranda cihaz envanteri, tehditler, politika yönetimi, lisanslar, raporlama ve daha fazlası görülebilir.

Uç Cihaz Analizi

Bu kategori, UEM alanının farklı yönlerine ilişkin analitik bir yapay zeka kullanımını kapsar. Böylece uç cihaz ile ilgili sorunları gidermek için otomatik analiz ve harekete geçme yeteneği kullanılabilir.

Uç Cihaz Güvenliği

Bilgi toplama ve analiz etme, kötü amaçlı kodun yürütülmesini tespit etme ve önleme, veri kaybını ve donanım tahribatını önleme ve kullanıcı cihazlarındaki üretkenliği artırma gibi çok çeşitli uç nokta güvenlik yetenekleri sağlar. Bunun yanında güvenlik zeka yönetimi, adli inceleme araçları, güvenlik duvarı, URL filtreleme, dosya sistemi izleme ve yönetim konsolu için güçlü dahili güvenlik ve kimlik doğrulama sağlama gibi ek yetenekler de sayılabilir.

Yönetici ve DevOps Desteği

Yöneticiler ve entegrasyonları yöneten operasyon ekibi için BT ortamına yönelik zengin destek seçenekleri sağlama becerisidir.

Desktop Central ne sunar?

Desktop Central; kuruluşların, ilk alım ve kayıt aşamasından teknolojik ömrün tamamlanmasına kadar geçen sürede tüm sunucular, PC ve dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya tabletler gibi her tür uç cihazı yönetmesini sağlar. Bu çözüm, günümüzün dijital ofislerini yönetmek ve güvence altına almak için bir temel görev üstlenir. Kullanıcıların herhangi bir cihazdan çalışmasına, herhangi bir yerden herhangi bir uygulamayı herhangi bir ağ üzerinden kullanmasına olanak sağlamak, başarısının temel anahtarıdır. Desktop Central; kullanıcı deneyimini etkilemeden, çalışanların seçtiği herhangi bir cihaz ve uygulamadaki iş verilerini korur. Aşağıdaki temel işlevler dahil olmak üzere tüm uç nokta yönetimi ve güvenlik yelpazesini ele alır:

 • Yama Yönetimi: 1.000’den fazla Windows, Mac, Linux ve üçüncü taraf uygulama desteği.
 • Yazılım Dağıtımı: 6.500’den fazla yerleşik şablon ile MSI ve EXE tabanlı uygulamalarının dağıtımı, kurulumu, güncellenmesi ve kaldırılması.
 • Mobil Cihaz Yönetimi: Şirkete ait olan çalışanların kullandığı cihazların otomatik kayıt altına alınması ve kimlik doğrulama sürecinin yönetimi.
 • Mobil Uygulama Yönetimi: Lisansların yönetimi, uygulamalara yönelik kara liste uygulaması ve kullanıcıların yalnızca BT onaylı uygulamaları yüklemesine izin verilmesi.
 • Mobil Güvenlik Yönetimi: Wi-Fi, VPN, e-posta gibi iletişim yöntemleri için güvenlik politikalarının uygulanması ve kurumsal verilerin korunması. Kayıp cihazların bulunması, kilitlenmesi ve sıfırlanması. İçeriğin güvenli bir şekilde dağıtılması ve kaydedilmesi.
 • Modern Yönetim Yaklaşımı: Uygulamalar için kaynak ve konteyner oluşturulması, kiosk modunun ve güvenliğin yönetimi, Windows 10 ve Mac gibi cihazların yönetiminin sağlanması.
 • Uzaktan Yönetim: Entegre görüntülü arama, sohbet ve dosya aktarımının kullanılması ile uzak uçlardaki cihazların yönetilmesi.
 • İşletim Sistemi Yönetimi: Disk görüntüleme ve dağıtım otomasyonu.

Bu eşsiz deneyimi yaşamak isterseniz 30 günlük ücretsiz Desktop Central deneme sürümünü indirebilir ve keşfetmeye başlayabilirsiniz!

Bu işin neresindeyiz?

Desktop Central, işletim sistemlerinin ve uygulamaların uç noktalara dağıtılmasının yanı sıra bunların güncellemelerinin yönetimini de sağlar. Desktop Central ayrıca uç noktaların yerleşik süreçlerine otomasyon getirmektedir. Çalışanların sahip olduğu cihazlar e-posta veya SMS yoluyla kaydedilebilir. Uç cihaz kaydı; tek seferlik bir parola veya bir kullanıcının Active Directory kimlik bilgileriyle doğrulanabilir ve iki faktörlü kimlik doğrulama da desteklenebilir.

Müşteriler bu UEM çözümünü seviyor!

14 yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya ilk sürüldüğünden bu yana dünyanın en büyük finans, perakende, telekom ve sağlık kuruluşlarının yanı sıra istihbarat kurumları ve diğer yüksek düzey düzenlemelere tabi şirketler de dahil olmak üzere dünya genelinde 12500’den fazla kuruluş Desktop Central’ı seçti. IBM, Dell EMC, PWC, AT&T, Bridgestone, Xerox, Honeywell, Wells Fargo, AccuWeather, Charter Communications, Pinterest ve Disney Channel gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere geniş bir müşteri tabanına sahip olan Desktop Central, her büyüklükteki işletme tarafından güvenilen bir çözümdür.

KuppingerCole’un bu son değerlendirmesinin benzersiz bir UEM yönetimi çözümü ile her boyuttaki kuruluşa çözüm sağlama misyonumuzu doğruladığına inanıyoruz.

ManageEngine Desktop Central’ın maliyet tasarrufu, güvenlik ve modern yönetim sağlayan bu yönünün kullanıcı deneyiminin iyileşmesine nasıl katkı sağladığını görmek için bu raporu indirebilirsiniz.

Ve hepsi bu değil!

Desktop Central ayrıca, önde gelen üç endüstri otoritesi olan kuruluş tarafından üst üste ikinci kez en iyi UEM çözümü olarak ödüllendirildi. 2019 Gartner Magic Quadrant, 2019 Forrester Wave raporu ve 2019 IDC MarketScape raporundan daha fazla bilgi edinilebilir. Desktop Central hakkında daha fazla bilgiye buradan erişilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu