Haberler

Xiaomi Katlanabilir Telefonu Sızdırıldı

Xiaomi yılın ikinci yarısında çıkarmayı planladığı katlanabilir akıllı telefonu, Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da sızdırıldı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında ekran analisti Ross Young tarafından Xiaomi’nin 2021 yılının 2. çeyreğinde katlanabilir akıllı telefon piyasaya süreceğini söylemişti. Telefonla ilgili detaylı bilgi vermekten kaçınan Young’ın bu iddiası sızdırılan görsellerle doğrulanmış oldu.

Görüntüler Çin’in sosyal medya uygulaması Weibo’da ortaya çıktı. Yayınlanmasının ardından hızla kaldırılan görüntüler, bir Twitter kullanıcısı tarafından tekrar yayınlandı.

Ortaya çıkan görsellere bakıldığında, katlanabilir akıllı telefon Mix modeli altında sunulacak. Cihazın Samsung Galaxy Z Fold 2 modeline olan benzerliği de dikkat çekiyor. Sızan görüntülerde ayrıca üçlü bir kamera paketinin olduğunu da belirtelim. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl 4 taraftan katlanabilen bir konsept telefonla karşımıza çıkan firma üretimdeki zorluklar yüzünden bu telefonu piyasaya çıkarmaktan vazgeçmişti.

Xiaomi, deneysel telefonlarını Mix modeli altında topluyor. Bu modeller genellikle çağın ötesinde tasarımlarla yenilikçi bir anlayış sunuyor. Ancak Mix modelleri ne yazık ki kullanıcı tarafında beklenen ilgiyi görmedi.

Xiaomi Mi Mix Serisi
Mi Mix Serisi

Öte yandan yeni çıkacak telefonla ilgili teknik özellikler tarafında sızdırılan herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte çıkış tarihiyle ilgili kesin bir bilgi de bulunmuyor. Ancak 2021 yılının ikinci yarısından itibaren yeni bilgilerin ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Son olarak 2021 yılında Google, Oppo ve Vivo’nun da katlanabilir akıllı telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor. Katlanabilir telefonların yaygınlaşmasının kullanıcı tarafında nasıl bir tepki göreceği ise henüz belli değil. Uzmanlara göre özellikle pahalı fiyatları yüzünden kullanıcılar tarafında bu telefonlar henüz benimsenmiş değil.

Kaynak: androidauthority.com

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.