Anasayfa » Xbox Series X ve Series S Türkiye Fiyatları Açıklandı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Xbox Series X ve Series S Türkiye Fiyatları Açıklandı

Microsoft geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı ve yakın zamanda fiyatlarını açıkladığı yeni nesil konsollarının Türkiye fiyatı belli oldu.

Yeni nesile oldukça iddialı bir şekilde hazırlanan Microsoft cephesi tanıttığı yeni konsollarıyla oyunseverlerin dikkati çekmeyi başarmıştı. Son olarak bi hayli rekabetçi fiyat etiketleriyle yeni nesil konsollarını duyuran Microsoft, geride bıraktığımızın konsol neslinden dersini almış görünüyor.

Ülkemizde ise geçtiğimiz aylarda konsollara ek vergi uygulaması başlamıştı. Bu durum mevcut bulunan konsolların fiyatını dolar kurunun da yüksek olmasıyla fahiş fiyatlara çekmiş, oyun severleri üzmüştü. Tabi bu fiyatlara Covid-19 etkisini de eklemek gerekir.

Türkiye İçin Üzücü Fiyatlar

Yeni nesil konsolların karşılaştığı ekstra vergiler fiyatların pahalı olmasına neden oluyor. Xbox Türkiye tarafından yapılan açıklamada;


299 Dolar olan Xbox Series S fiyatı 4599 TL,

499 Dolar olan Xbox Series X fiyatı ise tam 7499 TL olarak belirlenmiş.

Güncel dolar kuruyla hesapladığımızda, Xbox Series X’in vergisi tam 3.737,51 TL; Xbox Series S’te ise fiyat 2.240 TL farkediyor.

Önümüzdeki aylarda konsollara ait ekstra vergilerin kalkması bekleniyor. Fiyatların konsol ek vergisi kalktıktan sonra düşeceğini tahmin edebiliriz.

Kaynak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>