Haberler

Xbox Oyunları Artık iPhone ve iPad ’de Oynanılabilir

Microsoft ‘un iPhone ve iPad için Xbox uygulama güncellemesi, Xbox One sahiplerinin oyunlarını cihazlarında yayınlamalarına olanak tanıyor. App Store’da sunulan uzaktan kontrol seçeneğine sahip uygulama Xbox One sahiplerinin oyunlarına iPhone ve iPad üzerinden erişebilmesini sağlıyor. Xbox konsollar için uzaktan kontrolü mümkün kılan bu güncelleme, Sony Playstation 4’ ün Remote Play özelliği ile oldukça benzer niteliklere sahip bir izlenim sunuyor.

Sony Playstation 4’te bulunan Remote Play özelliğiyle oldukça benzer olan uygulama bir noktada Remote Play özelliğine göre farklı bir yol izliyor. Yeni güncellemenin getirdiği özellik ile birlikte iPhone ya da iPad kullanıcıları, Xbox uygulaması üzerinden sahip oldukları Xbox One’a veya piyasaya sürülmeye hazırlanan Xbox Series X/S konsoluna bağlanarak konsollarında yüklü olan oyunları, bulut oyun hizmetine benzer bir sistem ile iPhone ya da iPad üzerinden oynayabilecekler. Aradaki fark ise bu durumda sunucunuz Microsoft xCloud yerine bizzat oyun konsolunuz olacak.

Xbox Oyunları Artık iPhone ve iPad ’de Oynanılabilir

Bu uygulama  aynı zamanda bir Xbox konsoluna Wi-Fi, LTE ve 5G ile erişmesini mümkün kılıyor. Xbox uygulaması, kullanıcıların evinde bulunan Xbox’ın kontrolünü eline almasını ve ayrıca konsolu ev dışında da uzaktan başlatabilmeyi sağlıyor. Telefondan veya tabletten yönetilebilecek konsolu uzaktan başlatabilir, oyunlarınızı eve gitmeden oynamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama Xbox One ve Xbox Series X/S için desteklenebilir olsa da eski Xbox 360 için kullanım desteği sunmayacak.

İLGİLİ HABERLER

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.