Haberler

Arista Networks, Awake Security’i bünyesine kattığını duyurdu!

Veri merkezi ve bulut altyapısına sahip firmalar için, yüksek performanslı ağlar oluşturmada lider Arista Networks, kısa bir süre önce Awake Security’i satın aldığını duyurdu.

Awake Security, sadece alarm değil, yanıt üreten, tek gelişmiş ağ algılama ve yanıt (NDR) çözümünü sunan firma olarak dikkat çekiyor. Yapay zekayı, insan uzmanlığı birleştiren Awake, kampüs, veri merkezi, Nesnelerin İnterneti (IoT) / operasyonel teknoloji (OT) gibi yeni ağlar genelinde olay müdahalesi sağlarken, hem içeriden hem de dışarıdan saldırgan davranışlarını da kendine özel bir  şekilde yakalar.

Awake AI Security Platformu, herhangi bir ağdaki her cihazı, kullanıcıyı ve uygulamayı otomatik olarak keşfetmek, profillemek ve kategorize etmek için milyarlarca ağ bilgisini derinlemesine analiz eder. Çok kapsamlı bir makine öğrenimi yaklaşımını kullanan Awake, daha sonra karmaşık saldırı  davranışlarını tanımlar ve noktaları varlıklar, zaman, protokoller ve saldırı aşamaları arasında birleştirerek tehditleri tespit eder.

Awake Security Platformu, NDR pazarında, sahip olduğu teknik özellikler ve sunduğu maliyet avantajı ile, Enterprise Management Associates (EMA) tarafından lider olarak seçilmiştir. Awake ayrıca, Emerging Technology Research, IT Central Station and Frost & Sullivan da dahil olmak üzere, birçok araştırma firması tarafından NDR konusunda lider ve vizyoner firma olarak konumlandırılmaktadır. 2019 yılında Awake, inovasyonu, yüksek müşteri memnuniyeti ve genel performansı nedeniyle Frost & Sullivan’ın Vizyoner İnovasyon Liderlik Ödülü’nü almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu