Haberler

EA Play Oyunları Xbox Game Pass’e Geliyor!

Oyunların giderek fiyatının arttığı şu günlerde abartı olmayan bir ücret karşılığı oyun kütüphanelerine erişmek büyük bir nimet. Bu konuda önde giden Xbox’tan gelen bazı haberler de oyuncuları sevindirdi.

Habere göre Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, Microsoft’un 10 Kasım’da yeni nesil konsolları pazara sürmesiyle EA Play’e erişebilecek. Bu erişim sadece Xbox Game Pass Ultimate (aylık 14.99 dolar) abonelerine özel olacak. Ek olarak xCloud ve Xbox Live Gold avantajlarına da sahip olunacak.

EA Play Sims, FIFA ve Mass Effect gibi 60’tan fazla oyunu içerecek. Ayrıca 10 Aralık’tan itibaren Xbox Game Pass Ultimate kullanıcılarının EA Play üzerinden PC’lerine oyun indirebilmesi de mümkün olacak. Microsoft’un Bethesda’nın klasik serilerini de konsol ve PC için Game Pass’e eklemeyi planladığını da çok iyi biliyoruz. Zira Bethesda Softworks’u ZeniMax’ten 7.5 milyar dolara satın alan Microsoft, bu şansı geri tepmez. Bethesda kütüphanesinden seçilen ve 1 Ekim’de oyunculara sunulacak ilk oyun ise Doom Eternal olacak.

Eğer halihazırda EA Play ve Xbox Game Pass aboneliğiniz varsa, Microsoft EA Play aboneliğinizi iptal edecek ve 50 gün üstü abonelik sürenizi üçte bir oranında Xbox Game Pass’e aktaracak. Yani 3 aylık EA Play aboneliğiniz 1 aylık Game Pass aboneliğine dönüşecek.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kullanıcılarımız Microsoft’un Xbox destek sitesinden gerekli içeriklere ulaşabilirler.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu