Blog

WordPress SMTP Error: Password command failed: 535 5.7.3 Authentication unsuccessful

WordPress veya benzeri uygulamalarda mail gönderimi için bir Office 365 hesabı kullandınız ve hesap bilgilerini doğru girmenize rağmen aşağıdaki gibi bir hata alıyor olabilirsiniz?

Hatta aynı kullanıcı adı ve şifre ile portal.office.com a giriş yapıp şifreninde çalıştığını doğruluyor olabilirsiniz. Bu hatanın temel nedeni ise aslında bu tür uygulamalar üzerinden toplu mail veya spam gönderimini engellemek için temel bir koruma özelliğinin olması. Eğer sizde ilgili hesap yetkileri ile bir uygulamanın mail atmasını istiyorsanız sırası ile aşağıdaki yolu izleyin;

portal.office.com üzerinden Admin panele geçiş yapıyoruz, daha sonra Users bölümünden Active users bölümüne geliyoruz.

Daha sonra ilgili hesabı bulup üzerine tıklıyoruz, hemen sağ bölümde aşağıdaki gibi yeni bir pencere açılacaktır.

Daha sonra alt bölümde yer alan “mail” sekmesine geçiyoruz ve burada Email apps linki altındaki “manage email apps” bölümüne tıklıyoruz. Aşağıdaki gibi yeni bir pencere açılacaktır.

Gördüğünüz gibi en alt bölümdeki Authenticated SMTP kutucuğu işaretli değildir, bunu işaretledikten sonra sorunsuz mail gönderebileceğinizi göreceksiniz.

Umarım yararlı yazı olmuştur.

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.