Blog

Windows’da Bozulan Update Zincirini Düzeltme

Windows Update bilgisayarınızın güncel kalmasını ve en son güvenlik yamalarına sahip olmasını sağlayan önemli bir hizmettir. Ancak bazı durumlarda Windows Update zinciri bozulabilir ve bu da güncellemelerin indirilmesini ve yüklenmesini engelleyebilir. Bu makalede, bozulan Windows Update zincirini nasıl düzeltebileceğinizi ve bilgisayarınızın güncel kalmasını nasıl sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu makaledeki talimatları izleyerek, Windows Update’ i tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.

İlk etapta Update geçmişinden alamadığımız bir Update var mı kontrol etmemiz gerekmekte, bunun için Update History den kontrol etmeliyiz.

Tüm güncelleştirmelerimizi almamıza rağmen hala hata alıyor isek Update zincirimiz bozulmuştur. Bunu düzeltmenin yolu ise çok basit…

Öncelik olarak PowerShell’ i yönetici olarak çalıştırıyoruz. Daha sonra sırası ile vereceğim kodları yazmanız gerekmektedir.

Komut satırına “Install-Module -Name PSWindowsUpdate” yazarak Enter a basalım sonrasında 2 defa onay isteyecektir gelen onay kutularına da “Y” (Yes) yazarak devam edebiliriz.

Sonrasında sırası ile “Set-ExecutionPolicy –ExecutionPolicy RemoteSigned -force” ve “Reset-WUComponents –Verbose” komutlarını yazdıktan sonra tüm güncellemeler kontrol edilip sıraya sokulacaktır. Tekrar Update etmeye çalıştığınızda hata olmaması gerekiyor.

Bu makalede, bozulan Windows Update zincirini düzeltmek için en yaygın ve etkili yöntemi sundum. Bu yöntemi deneyerek, Windows Update’ i tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu