Anasayfa » Windows 7 İçin Google Chrome Desteği Uzatıldı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Windows 7 İçin Google Chrome Desteği Uzatıldı

2021 yazında bitecek olan Windows 7 için Google Chrome desteği, pandemi nedeniyle bir yıl daha uzatılıyor.

Arama devi Google, Chrome’un güvenlik ve üretkenlik avantajları da dahil olmak üzere Windows 7 desteğini 15 Ocak 2022 tarihine kadar uzattığını duyurdu. Desteğin normal şartlarda 2021 yılının ortalarına kadar sürmesi gerekirken, 6 aylık bir uzatma yaşanmış oldu.

Şirket “kurumsal müşterilerimizin karşılaştığı koşulları değerlendirmeye ve gelecekte herhangi bir ek değişikliği bildirmeye” devam edeceğini söyledi.

Google kurumsal müşterilerinden aldığı geri dönüşümlerden sonra böyle bir karar alması, bir çok kurumsal şirketin Windows 10 sistemine geçiş yapmadığını da gösteriyor. Windows 10’un yayınlanmasının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen, kurumsal firmaların yeni sisteme geçiş yapmak için aceleci davranmamaya devam ediyor.


Burada kurumsal firmalarda çalışan personellerin de Windows 7’deki kullanıcı arayüzünün daha kullanıcı dostu olduğu görüşü de hakim. Ancak Ocak 2020’de Windows desteğinin kesilmesi, kurumsal tarafta işleri daha da zorlaştırabilir.

Windows 7’ye olan desteğin kesilmesiyle birlikte, sistem güvenlik güncellemesi almıyor. Bu durum eski sistemlerin zararlı yazılımlara karşı Windows tarafından herhangi bir koruma olmayacağı anlamına geliyor.

Diğer taraftan pandemi nedeniyle yeni sisteme geçişteki adaptasyon süreçlerinde de sarkmalar meydana gelebiliyor. Google Chrome, bu sarkmaları da ön görerek Windows 7’deki tarayıcı desteğini Ocak 2022’ye kadar uzatmış oldu.

Kaynak

Son Haberler

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>