Haberler

Windows 11 Yayınlanma Tarihi Açıklandı

Microsoft bugün yaptığı bir açıklamada Windows 11’in uygun düşen Windows 10 sistemler için 5 ekim tarihinde resmi bir güncelleme olarak yayınlanacağını açıkladı. Öteki PC’ler için de devam eden tarihlerde yayınlanmaya devam edecek. Fakat bu yayın tarihi herkes için geçerli olmayacak. Öncelikli yayınlama yeni donanımları dikkate alacak ve kimin güncellemeyi önce alacağı konusunda akıllı bir model kullanılacak. Görünüşe bakılırsa Microsoft bu konuda güvenilirlik ve donanım yaşını göz önünde bulunduracak. Yani yeni işletim sistemi güncellemesini hiç umursamayan aile ve arkadaşlarınıza güncelleme çıkarken, ilk günden beri Windows 11’in şampiyonluğunu yapanlara çıkmama ihtimali var.

Destekleyen bütün makineler 2022 ortasında güncellemeyi almış olacak. Sıranın en başında bekliyor olsanız bile, işletim sisteminin çıkışında Android uygulama desteği olmayacağı açıklandı. Microsoft bu özelliği gelecek olan aylar içinde bir Windows Insider önizleme sürümü içinde sunmayı planladığını açıkladı.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.