Haberler

Windows 11 build 22000.282 İle CPU Performans Sorunları Ve Görev Çubuğu Hataları Düzeltildi

Microsoft, dün AMD CPU performans sorunlarına yönelik düzeltmeler ve Windows 10 görev çubuğundaki hatalarında düzeltildiği Windows 11 önizleme derlemesi 22000.282’yi yayınladı.

Yayınlanan bu sürüm, beta ve sürüm kanallarında Windows Insider’lar tarafından kullanılabilir ve Windows 11’in piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcıları rahatsız eden uzun bir hata listesini düzeltiyor. Ancak, bu sürümde öne çıkan iki hata var. AMD CPU performans sorunları ve Windows 11’de Windows 10 görev çubuğunu gösteren bir hata.

AMD CPU performans sorunları kısmen düzeltildi

Windows 11 piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılar , AMD Ryzen CPU’larda gözle görülür bir performans düşüşünden şikayet etmeye başladılar. Microsoft L3 önlleğinden kaynaklan hatayı Windows 11 build 22000,282’deki L3 önbelleğe alma sorununu düzeltti, ancak tercih edilen temel sorun için bir düzeltme beklemeye devam ediyor. Microsoft, Windows 11 22000.282 derlemesi için, “Windows 11’e yükselttikten sonra AMD Ryzen işlemcilere sahip cihazlarda bazı uygulamalarda performansı etkileyebilecek bir L3 önbelleğe alma sorununu düzelttik” diye açıklıyor. Bu düzeltme, Microsoft’un isteğe bağlı toplu güncelleştirme önizlemesini yayınladığı bu ay içinde Insider programı dışındaki Windows 11 kullanıcılarına sunulacak. Microsoft ve AMD, her iki sorun için de bu ayın sonuna kadar düzeltmelerin mevcut olacağını belirttiler.

Başlat Menüsü ve Windows 10 görev çubuğu hatası düzeltildi

Windows 11, yeni bir görev çubuğu ve varsayılan olarak ortalanmış başlat menüsü ile birlikte geliyor.. Bazıları yeni görünümü beğenirken, bazıları Windows 10’un birçok özelliğinden gelmediği konusunda şikayet etti. Windows 11’e yükselttikten sonra, işletim sisteminin bazı kullanıcılar için Windows 10 görev çubuğunu göstermesine neden olan bir hata ortaya çıkabiliyor.

Windows 11 build 22000.282’de Microsoft, bu hatayı düzelttiklerini ve kullanıcıların artık yeni görev çubuğunu görmeleri ve başlat menüsünü açmaları gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu