Haberler

Windows 11 22H2 Güncellemesi İçin Geri Sayım Başladı

Microsoft, Windows 11 için güncelleme çalışmalarına devam ediyor. Bir sonraki büyük güncelleme olan Windows 11 22H2 güncellemesi için de tarih belli oldu. Yeni sürüm önümüzdeki ay yayınlanacak.

Windows 11 22H2 Güncellemesi

5 Ekim 2021 tarihinde Windows 11 işletim sistemini yayınlayan ancak beklediği dönüşleri alamayan Microsoft, yeni güncelleme için ciddi bir çalışma yürütüyor. Kullanıcılardan gelen geri dönüşleri değerlendiren şirket birtakım yeni özellikler için de çalışmalar yapıyor. Yeni işletim sistemine özellikle yapay zeka uygulamalarını entegre etmek için çabalayan Microsoft, yakın zamanda Windows 11 22H2 güncellemesini yayınlayacak.

Windows 11 22H2 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

Microsoft’un önceki sürümde yer alan sorunları düzeltip yeni özellikler ekleyeceği Windows 11 22H2 güncellemesi için tarih belli oldu. Microsoft’a yakın kaynaklardan Windows Central’in verdiği bilgiye göre yeni sürüm 20 Eylül 2022 tarihinde yayınlanacak. Kullanıcılar Windows Update aracılığı ile 22H2 sürümüne yükseltme yapabilecek.

Windows 11 22H2 ile gelecek yenilikler

Microsoft, Windows 11 22H2 üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Yeni geliştirmede özellikle kullanıcılardan gelen Başlat menüsü ve görev çubuğuna ilişkin düzenlemeler getiren şirket bir dizi yeni özelliği de test ediyor. Yeni versiyon ile birlikte Başlat menüsü üzerinde yeni bir dosya sistemi, görev çubuğu üzerinde sürükle – bırak bileşenler, yeni dokunmatik kontroller ve bazı animasyonlar yer alacak. Görev çubuğu için koyu mod gibi birtakım yeni tasarım değişiklikleri de yer alacak olan sürümde işitme engelliler için de bir çalışma yer alıyor. İşitme engelli kullanıcılar sesli içeriklerde istediği dilde canlı altyazı özelliğini kullanabilecek. Microsoft, Windows 11’e sesle kontrol konusunda da birtakım yenilikler getiriyor.

Kaynak: The Verge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu