Haberler

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Yenilendi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Windows işletim sistemleri için yeni bir uygulama geliştirdi. Microsoft Store’dan indirilebilecek uygulama telefonunuz çevrimdışıyken de kullanılabiliyor.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması
WhatsApp Masaüstü Uygulaması (Görsel Kaynağı: Microsoft Store)

Dünya’nın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Windows işletim sistemleri için yeni bir uygulama geliştirdi. Şu ana kadar WhatsApp’ı bilgisayarında açmak isteyen kullanıcılar web tabanlı WhatsApp uygulamasını kullanabiliyor ya da direkt olarak WhatsApp Web sayfasından oturum açıyordu. Web tabanlı uygulamadan direkt olarak Windows için yazılmış native bir uygulamaya geçen WhatsApp bir dizi yeni özelliği de beraberinde getiriyor.

Masaüstü için WhatsApp Yenilendi

Önceki web tabanlı sürüme göre daha kompakt bir yapıda geliştirilen yeni uygulama daha hızlı açılıyor ve daha duyarlı bir yapıya sahip. WhatsApp’ın Windows’taki yeni uygulaması artık mesaj göndermek, almak ve senkronize etmek için telefonunuzu bağlamanızı da gerektirmiyor. Gelen ve giden mesajlardaki gecikmelerin de önüne geçen uygulama güvenlik konusunda da önceki sürümden daha başarılı.

Masaüstü için WhatsApp
Masaüstü için WhatsApp

WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliği de artık beta sürümünden çıktı ve kararlı sürüm olarak kullanıma sunuldu. Çoklu cihaz özelliği telefonunuza ihtiyaç duymadan WhatsApp hesabınızı 4 adete kadar farklı cihaza bağlamanıza olanak tanır. Aynı zamanda hesap güvenliğiniz için de uçtan uca şifreleme kullanır.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda WhatsApp uygulamasını indirmek için Windows’un uygulama marketi olan Microsoft Store‘yi kullanabilirsiniz. Microsoft Store uygulamasında en üst kısımda yer alan arama çubuğuna WhatsApp yazmanız sizi indirme sayfasına yönlendirecektir. WhatsApp resmi sitesindeki indirme bağlantısı aracılığıyla da Microsoft Store sayfasına erişebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu