Haberler

Meta’nın Horizon Worlds Oyunu Avrupa’da!

Meta’nın geleceğe yönelik projelerinden bir tanesi olan Horizon Worlds, gelişmeye devam ediyor. Oyun artık Amerika kıtasından çıkarak Avrupa’ya doğru gelmeye başladı!

Meta

Metaverse oyunları gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu oyunlardan bir tanesi olan Horizon Worlds’te metaverse tabanlı çevrimiçi oyunlardandır. Alanında en büyük olan bu oyun Meta tarafından yönetilerek gelişme gösteriyor. Sistem, yeni bölge olarak bu sefer Avrupa’yı açtı ve herkesi kolaylıkla etkilemeyi başardı.

Oyunun hizmet yönünü ilk olarak Avrupa alanında açan Meta, bu sefer Fransa ve İspanya bölgelerine de gelerek kullanıcılarına farklı bölgeler açmak istedi. Yayınlanan açıklamada kısa süre içerisinde bambaşka bölgelerin de geleceği duyurulurken eklenen özelliklerle de oldukça farklı değişikliğe uğrayacağı söyleniyor.

Peki Horizon Worlds Nedir?

Horizon Worlds, Meta ve Reality Labs tarafından üretimi gerçekleştirilen metaverse tabanlı bir çevrimiçi oyundur. Oyun platform açısından şu anda Microsoft Windows ve Oculus Quest üzerinden bağlantı gerçekleştirilerek oynanabilmektedir. Oyuna bağlanmanız ile birlikte kendi VR avatarınızı yaratarak dilediğiniz karakteri yaratabilecek, maceraya hemen başlayabileceksiniz.

Horizon Worlds sayesinde arkadaşlarınız ile gezebilir, oyunlar oynayabilir ve çeşitli şehirleri gezerek etkinlikler yapabilirsiniz. Metaverse sektörü her geçen gün büyürken bu oyunun ortaya çıkmasıyla birlikte Meta’nın adımları da hızlanmaya başladı. 18 yaşını geçen herkes sisteme bağlanarak dilediği yerde bulunabilecek ve farklı aktivitelerde oyunlar oynanabilecek. Yeni yayınlanan duyuruya göre Avrupa’ya gelen sistem, şu anda sadece İspanya ve Fransa’da yayınlanarak bütün kullanıcılara oynama fırsatı verildi. Bunun yanında geçtiğimiz Aralık ayında Amerika ve Kanada alanı da herkese açılmıştı.

Yeni açılması beklenen yer sosyal medya üzerinden gündem olmuşken pek çok kullanıcı bu bölgenin Türkiye olmasını istedi. Gündem olmayı başaran bölge heyecanla beklenirken Meta yeniden farklı bir sürpriz ile karşımızda olabilir.  

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu