Anasayfa » Windows 10 KB4532693 Güncelleştirmesi Geçici Profil Hatası

Makaleyi Paylaş

Haberler

Windows 10 KB4532693 Güncelleştirmesi Geçici Profil Hatası

Microsoft’un Patch Tuesday kapsamında 11 Şubatta yayımladığı Windows 10 KB4532693 toplu güncelleştirmesinde hata olduğu rapor edildi. Gelen raporlara göre güncelleştirmeyi yükleyen kullanıcıların bilgisayarlarının geçici profille açıldığı, masaüstünün ve başlat menüsünün varsayılan olarak sıfırlandığı belirtildi.

Hata sonucunda kullanıcılar klasöründeki varsayılan kullanıcı profili yeniden adlandırılmakta ve profil isminin sonu .000 veya .bak olmaktadır. Bu hata kullanıcılar için kötü olsa da iyi haber kullanıcı verileri silinmiyor.

Birçok kullanıcı bu hatayı kayıt defterindeki birtakım düzenlemelerle, Windows’u birkaç kez yeniden başlatmayla veya KB4532693 güncelleştirmesini kaldırarak çözdüklerini belirtiyor. Ancak kayıt defteri düzenlemesi ile bir profili geri yüklemek birçok kişi için zor ve riskli olduğundan diğer çözüm yollarını denemeniz daha güvenli olacaktır.

Kullanıcılar bu hatanın kesin çözümü için Microsoft’tan bir açıklama yapmasını bekliyor.


Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>