Anasayfa » Windows 10 cumulative update KB4512941 Yüksek CPU Kullanım Sorunu için Yama Yayınlandı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Windows 10 cumulative update KB4512941 Yüksek CPU Kullanım Sorunu için Yama Yayınlandı

Microsoft 30 Ağustos 2019 günü KB4512941 güncelleştirmesini yayınlamıştı. Amacı Windows 10 Mayıs 2019 (Version 1903) güncellemesindeki sorunları düzeltmekti. Ancak bu yeni güncelleme ile beraber yeni bir sorun ile karşı karşıya kaldık. Özellikle bu güncelleştirme sonrasında SearchUI.exe bilgisayar boşta iken dahi çok yüksek cpu kullanmaya başladı. Kısa bir süre içerisinde bu bilgi Microsoft tarafına bildirildi, incelemelerini yapan Microsoft bu sorunun çok az sayıda kullanıcıyı etkilediğini söylese de bu konuda bir aksiyon alarak düzelme güncelleştirmesini yayınladı.

KB4515384 olarak geçen yamaya aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://support.microsoft.com/en-us/help/4515384/windows-10-update-kb4515384

Bu haberden sonra yine benzer yorumları duyar gibiyim, yama yapmak mı yoksa yapmamak mı? İşte Bütün mesele bu!


Makaleyi Paylaş

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>