Anasayfa » Windows 10 Arayüzüne İki Yeni Özellik Geliyor

Share This Post

Haberler

Windows 10 Arayüzüne İki Yeni Özellik Geliyor

Microsoft’un Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi ile birlikte bazı yenilikler geliyor. Edinilen bilgilere göre kullanıcılara sunulacak yeni güncelleme, masaüstü arka planları için farklı bir seçenek ve karanlık mod için daha gelişmiş destek sunuyor. Güncellemenin kullanıma ne zaman geçileceği belirtilmedi. Güncellemeyle kullanıcılar daha iyi masaüstü deneyimi sağlayacaktır. Temaya duyarlı açılış ekranı ve Spotlight gibi yenilikler bekleniyor. Spotlight özelliği tek arka planı olmasını istemeyen kullanıcılar için Microsoft Bing aracılığı ile slayt gösterili arka planları kullanabilmesini sağlyacaktır. Bu özellik Windows kilit ekranında kullanılmakta yeni güncellemeyle masaüstünde de kullanılabilecek.

Güncellemeyle birlikte gelen bir diğer özellik temaya duyarlı açılış ekranı Windows 10’u karanlık mod da kullanmayı tercih eden kullanıcıları ilgilendiriyor. Groove Müzik, Ayarlar, Microsoft Store gibi uygulamalar da karanlık modda kullanılabilecek.

Windows Insider programına dahil olan kullanıcılar yenilikleri kısa bir süre içerisinde kullanabilecekler. Yapılan testler sonunda Ekim 2020 güncellemesi ,tüm Windows kullanıcılarına sunulacak.

Kaynak


Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>