Haberler

Windows 10 21H2 Güncellemesi İçin Kollar Şimdiden Sıvandı

Microsoft, işletim sistemi arayüzünde büyük değişiklikler içeren 21H2 güncellemesi için hazırlıklara başladı.

Bilindiği üzere Microsoft Windows 10 için her yıl iki adet güncelleme yayınlıyor. Şirketin güncelleme politikası Nisan-Mayıs aylarında küçük güncelleme ve Ekim-Kasım aylarında daha büyük güncellemeler sunmaktı. Ancak şirket bu politikadan vazgeçeceğe benziyor.

Şirketten edinilen bilgilere göre Microsoft önümüzdeki yıl Windows 10 için çıkaracağı büyük güncellemeyi 21H2 sürümüyle yani Ekim-Kasım aylarında dağıtacak. 21H1 sürümü ise küçük güncellemeleri içeren bir paket olacak.

21H1 sürümü halihazırda ön izleme sürümlerinde test edilirken, şirket önümüzdeki yıl Sonbaharda gelecek büyük güncellemesinin de ön izleme yapılarını sunmak için hazırlık içerisinde olduğu öğrenildi.

Windows 10 21H2

Windows 10 21H1 güncellemesi küçük çaplı olduğundan, şirket Windows 10 21H2 “Cobalt” güncellemesi üzerinde şimdiden çalışmak istiyor. Önümüzdeki yılın sonbaharında gelmesi planlanan güncelleme için dersine sıkı çalışan Microsoft, kullanıcılara hatasız bir sürüm ulaştırmak için elinden geleni yapacak.

Sonbahar Güncellemesi Büyük Değişiklikler İçerecek

Yeni Windows 10 güncellemesi uzun süredir söylentilere konu olan Sun Valley kullanıcı arayüzüyle birlikte gelmesi bekleniyor. Ancak Insider sürümleri gelecek yılın başlarına kadar bu arayüze ulaşamayacak.

Güncellemenin klasik Dosya Gezgini, Windows Başlat Menüsü, Eylem Merkezi ve Görev çubuğunda kullanıcı arabirimi iyileştirmelerini beraberinde getirmesi bekleniyor. Güncellenen kullanıcı arayüzü, önümüzdeki yılın sonunda dağıtılacak.

Microsoft, önümüzdeki yıl Windows 10 güncellemelerinin hatasız olması için elinden geleni yaparak, önceki yıllarda kullanıcılardan aldığı olumsuz yorumları minimize etmeye ve kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam edeceğe benziyor.

Kaynak: windowslatest.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu