Haberler

Microsoft Windows 10 21H2 Sürümü Geliyor: İşte Yenilikler

Microsoft Windows 10 için beklenen yeni 21H2 sürümünün testlerini gerçekleştirmeye başladı. Önemli bir arayüz değişikliği beklenen yeni sürüm şimdiden kullanıcı çevresinde geniş yankı buldu.

ABD merkezli yazılım devi Microsoft işletim sistemi Windows’un arayüzünde değişikliğe gidileceği iddia edilen sürümü test ediyor. Sun Valley olarak anılan yeni arayüz 2021’in 2. çeyreğinde kullanıma sunulacak.

Microsoft Windows İçin Yayınlanması Beklenen Sürüm
Microsoft Windows İçin Yayınlanması Beklenen Sürüm

Bilindiği üzere Microsoft yılda 2 defa olacak şekilde güncellemeler yayınlıyor. 2021 yılı için değişikliğe gidildiği iddia edilen planda Nisan veya Mayıs ayında küçük çaplı, sonbaharda büyük değişimlerle gelecek ikinci güncelleme yayınlanacak.

Bu iddia ise kullanıcıların, yayınlanacak ilk güncelleme olan Windows 10 21H1‘de pek fazla yeniliğin olmadığını düşünmesine neden oldu. Microsoft şimdilik büyük sürüm olarak adlandırılan Windows 10 21H2 sürümü üzerinde çalıştığını doğrulamadı.

Şimdilik 21H2 güncellemesinde Sun Valley arayüzünün kullanılacağı iddia edilenler arasında. Ayrıca yeni sürümde klasik dosya gezgini ve başlat menüsünde de değişiklik olması bekleniyor. Ek olarak eylem merkezi ve görev çubuğu da değişmesi beklenen şeyler arasında. Önümüzdeki günlerde Microsoft’un konu hakkında net bir bilgilendirme yapmasını umuyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.