Haberler

WhatsApp Erişim Hatası!

WhatsApp, geçen ay masaüstü uygulamalarında hackerların bilgisayarınızdaki dosyalara erişmesine izin verebilecek bir güvenlik açığı olduğunu tespit etti. PerimeterX’te bir siber güvenlik araştırmacısı tarafından keşfedilen güvenlik açığı, mesajlaşma hizmetinin Windows ve Mac istemcilerini bir iPhone ile eşleştirildiklerinde etkilediği açıklandı.

Hata, WhatsApp’ın belirli bir dizi saldırıyı önlemek için sıklıkla kullandığı ekstra bir güvenlik katmanı olan İçerik Güvenliği Politikası’nda bulundu. Bu hata saldırganların, Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma adı verilen bir yöntemle iletileri ve bağlantıları değiştirebilmelerini sağladı.

iPhone için WhatsApp ile eşleştirildiğinde WhatsApp Masaüstündeki güvenlik açığı, siteler arası komut dosyası oluşturmaya ve yerel dosya okumaya izin verildiği görülmüştür. Güvenlik açığının oluşması için kullanıcının özel olarak hazırlanmış bir kısa mesaj üzerinden bir bağlantı önizlemesini tıklaması gerekmektedir.

Güvenlik açığı Android telefon sahiplerini etkilememektedir.21 Ocak itibari ile sorunun çözüldüğü ve güvenli bir şekilde kullanıma devam edilebileceği açıklandı.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.