Haberler

Western Digital Müşterilerini Uyardı

Western Digital, destek sonuna ulaşan My Cloud OS donanım yazılımında güvenlik güncellemelerini almaya devam etmek için müşterileri WD My Cloud cihazlarını mevcut en son donanım yazılımına güncellemeye konusunda uyardı.

Şirket bu hafta yaptığı açıklamada, “15 Nisan 2022’de My Cloud OS 3 dahil önceki nesil My Cloud OS desteği sona erecek” dedi. Western Digital, “Cihazınız My Cloud OS 5 ile uyumlu değilse, uzaktan erişimi kaybedeceksiniz ve yalnızca yerel olarak erişebileceksiniz. Eski firmware  bulunan cihazlar güvenlik düzeltmeleri veya teknik destek almayacak.” dedi.

Western Digital, güncelleme yapamayan veya yapmayan müşterilerine, aygıtlarını yedekleyerek, uzaktan erişimi devre dışı bırakarak ,internet bağlantısını keserek ve güçlü bir parola seçerek verilerini saldırganlardan korumalarını öneriyor. Uygun cihazlara sahip olanlar, destek tarihi sona ermeden My Cloud OS 5’e (en az 2026’nın sonuna kadar desteklenecektir) güncelleyebilirler.

Yükseltmeler için %20 indirim kuponu

My Cloud OS 5 ile uyumlu bir aygıtınız olup olmadığını bulmak çin Donanım Yazılımı Kullanılabilirliği ve Desteklenen Aygıtlar  destek sayfasını kontrol edebilirsiniz. Desteklenen bir My Cloud cihazına yükseltmeyi kolaylaştırmak için şirket, Ocak 2022’de My Cloud OS 5 ile uyumlu olmayan cihazlara sahip müşterilere e-posta yoluyla %20 indirim kuponu gönderecek. Uygun ürünlerden birini satın almak için 90 gün boyunca bu kupon kullanılabilecek ve aynı zamanda eski cihazınızı iade etmeniz gerekmeyecek.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba,

    Yazınız için teşekkürler, peki bu kodları nasıl kullanacağız ? Mütemadiyen kod geliyor ancak Türkiye de hangi satıcıdan alınabileceği vs ile ilgili bir bilgi yok ?

    Konudan haberiniz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu