Haberler

VMware Workstation 16 ve Fusion 12 Duyuruldu

20 yılı aşkın geçmişi olan Wmware’nin en son sürümleri BT Yöneticileri, geliştiriciler ve diğer herkes için yeni özellikleri beraberinde getiriyor.

Wmware’nin kendi sitesinde yapılan duyuruda yeni ürünleri olan Workstation 16 ve Fusion Player 12 tanıtıldı. Ürünün yeni özellikleri ise şu şekilde sıralanmış;

DirectX 11 ve OpenGL 4.1

Workstation 16, “DirectX 11” ve “OpenGL 4.1” destekli oyunları destekleyecek. Ayrıca kullanıcılar sistemleri için 8 GB vRAM ayırabilecek. (Bu opsiyonun kullanılabilmesi için sisteme 16 GB RAM tanıtılması gerekiyor.)

vSphere 7 Uyumluluğu

Workstation, uzak sanal bilgisayar çalışması ve yapılandırması için ESXi ve vCenter aracılığıyla vSphere 7’ye bağlantıları destekleyecek ve ayrıca masaüstü bilgisayarlar ve veri merkezi sanal altyapısı arasında iş yükü mobilitesi ve uyumluluğu sağlayacak şekilde güncellenmiştir.

Koyu Mod Kullanıcı Arayüzü

Geliştiriciler İçin Container ve Kubernetes Desteği

USB 3.1 Desteği ve Performans İyileştirmeleri

Workstation Pro ve Fusion Pro İçin Yeni Fiyatlandırma

Yeni güncellemeyle birlikte profesyonel kullanıcılar için yeni fiyatlandırmaya da gidildi.

Workstation Pro’ya mevcut kullanıcılar için 99 dolar, yeni kullanıcılar için 199 dolar fiyat etiketi biçilmiş.

Workstation Player ise kişisel kullanım için ücretsiz kalmaya devam edecek. Ticari kullanım tarafında yeni lisanslar 149 ve yükseltme 79 dolar olarak belirlenmiş.

Ayrıca 15 Ağustos’a kadar Workstation 15.5 Pro veya Workstation 15.5 Player satın alan müşteriler için MyVMware portalı üzerinden ücretsiz bir şekilde yeni sürüm sunulacak.

2020 yılı güncellenen fiyatlar

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu