Haberler

Twitter Web Arayüzünden Tweet Akışında Yenileri Önce Görme Seçeneğini Kaldırıyor

Twitter, web uygulamasında tartışmalı bir değişiklik yapıyor. Yakın zamana kadar web üzerinde Twitter kullanıcıların tek bir tıklama ile algoritmik bir sistem ile kronolojik sıralamalar arasında kolayca geçiş yapmalarına izin veriyordu, ancak bu seçenek artık tarayıcılarında Twitter kullanan kişiler için tamamen kaldırılıyor. Twitter destek hesabından konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada bazı kullanıcıların bu sorunu yaşadığı ancak hatanın düzeltildiği şeklinde açıklama yapsa da uzun vadede bu şekilde olmayacak gibi görünüyor.

Twitter, uzun süredir kullanıcılara tweetlerini sıralamak için iki farklı seçenek sunuyor: En Son Tweetler ve Ana Sayfa. İlki, tweet’leri olduğu gibi gösteren standart bir kronolojik sıralama, ikincisi ise önce “en iyi tweetleri” gösterme seçeneği. Ancak Twitter, web uygulaması üzerinden En Son Tweetleri Twitter’dan görüntüleme özelliğini kaldırmaya başladı. Birçok kullanıcı için “Son Tweetler” ve “Ana Sayfa” arasındaki geçiş tamamen kaldırıldı. Bu özellik bazı kullanıcılar için hala aktif görünsede kısa bir zaman içersinde kaldırılacak gibi duruyor. Bunu fark eden bir kullanıcı Twitter’ bir case açmış ve şu şekilde bir dönüş almış

Zaman çizelgenizde ilk önce en iyi Tweetleri veya en son Tweetleri görüntüleme arasında seçim yapabilirsiniz ( yalnızca iOS ve Android için ). En iyi Tweetler, en çok önemseyeceğiniz Tweetlerdir ve bunları en çok etkileşimde bulunduğunuz hesaplara, etkileşimde bulunduğunuz Tweetlere ve çok daha fazlasına göre seçiyoruz.

Mac kullanıyorsanız, Mac için Twitter hala “En Son Tweetler” desteğini sunuyor, ancak bunun ne kadar süreceği belli değil. Twitter’ın “En Son Tweetler” seçeneğini iPhone, iPad ve Mac’teki yerel uygulamalarından da ne zaman kaldıracağı belli değil .

Kaynak: 9to5mac.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.