Haberler

Twitter, Tweet Düzenleme Özelliğini Görücüye Çıkardı

Geçtiğimiz haftalarda tweet düzenleme özelliğini test etmeye başladığını duyuran Twitter, geliştirmeyi kullanıcılara açmaya hazırlanıyor. Son olarak bugün Twitter Blue hesabından bir test tweeti atıldı.

Tweet düzenleme özelliği

Mikroblog ve sosyal medya platformu Twitter, bünyesine yeni özellikler katarak sürekli kendini yeniliyor. Üzerinde çalışılan özelliklerden biri de tweet düzenleme özelliği. Bu özellik ilk olarak Nisan ayında gündem olmuş, geçtiğimiz haftalarda da Twitter tarafından duyurulmuştu. Bugün, Twitter Blue hesabından düzenlenen tweetlerin nasıl göründüğünü tanıtan bir test tweeti paylaşıldı.

Twitter Blue hesabından paylaşılan düzenlenmiş tweet

Paylaşılan tweetin sol alt kısmında bir kalem ikonu ve hemen yanında “Son düzenleme” etiketi bulunuyor. Etiket üzerine eklenen bağlantıya tıklanıldığında ise “Tweet geçmişi” görüntüleniyor. Geçmiş sayfasında tweetin güncel hali üst kısımda “En son tweet” başlığı ile, düzenlenmeden önceki halleri ise “Sürüm geçmişi” başlığı ile alt kısımda yer alıyor.

Tweet düzenleme geçmişi

Kullanıcılar paylaştıkları tweeti düzenleyebilmek için 30 dakika süreye sahip olacak. Tweet paylaşıldıktan 30 dakika sonra ise düzenleme butonu iptal olacak. Ayrıca bu süre içinde bir tweet için maksimum 5 defa düzenleme yapma hakkı tanınacak.

Tweet düzenleme özelliği Ekim ayı içinde Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Kanada ve Avustralya’daki Twitter Blue aboneleri için aktif olacak. Sonraki süreçte yine Twitter Blue abonesi olan kullanıcılar için aktif edilecek özelliğin tüm kullanıcılara açılması beklenmiyor. Twitter Blue aboneliğinin sağladığı bir diğer avantaj ise paylaşılan tweeti geri alma seçeneği. Twitter’ın “bu bir düzenleme butonu değildir” sloganıyla tanıttığı özellik paylaşılan tweeti 60 saniye içerisinde geri almaya olanak tanıyor. Aylık 4.99 dolar ücretle satın alınabilen Twitter Blue aboneliği henüz ülkemizde kullanılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu