Haberler

Twitter, Doğrulanmış Hesaplara Özel Etiket Getiriyor

Elon Musk ile yaşanan satın alma anlaşmazlığı ile sık sık gündeme gelen Twitter, yeni bir özelliği test ediyor. Hesaplarını telefon numarasıyla doğrulayan kullanıcıların profiline doğrulanmış hesap etiketi gelecek.

Twitter iOS
Twitter

Bilindiği üzere Dünya’nın en zengin insanları arasında gösterilen; Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın alma girişiminde bulunmuştu. Taraflar arasında uzun süren görüşmeler sonunda anlaşma sağlanmış, sonrasında Musk, bot hesaplar konusunda net bilgi alamadığı gerekçesiyle anlaşmayı bozmuştu. Gelişmelerin ardından yasal süreç devam ederken Twitter yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Birçok yeni özelliği test eden, bazılarını hayata geçiren Twitter spam hesaplardan kurtulmak için de yeni bir özelliği test ediyor.

Twitter’da hali hazırda e-posta ve telefon numarası ile doğrulama seçenekleri bulunuyor. Yeni geliştirilen özellik kullanıcıları telefon numarası ile doğrulama yapmaya zorlamıyor. Fakat bu doğrulamayı yapan kullanıcıların profilinde “Verified phone number” ya da “Telefon numarası ile doğrulanmış hesap” şeklinde yeni etiketler yer alacak. Twitter profilinde yer alan meslek ve web sitesi alanlarının hemen altında yer alacak etiket, diğer kullanıcılar tarafından da görülebilecek.

Kullanıcılar tweet görüntüleme sayısını görebilecek

Twitter’ın doğrulanmış etiket özelliğinin yanı sıra üzerinde çalıştığı bir yeni özellik daha var. Kullanıcılar paylaştığı tweetlerin kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebilecek. Henüz test aşamasında olan sayaç özelliği, tweetin alt kısmında yer alan beğeni sayısının sağ kısmında yer alacak. Sayacın tüm kullanıcılar için görünür olup olmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmazken, yalnızca tweeti paylaşan kullanıcılar tarafından görülebilir olur şekilde tasarlanması bekleniyor.

Kaynak: The Verge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu