Haberler

Yazıcı Sürücülerindeki Uyum Sorunları Windows 11 22H2 Güncellemelerinde Sorun Yaratıyor

Microsoft, “Microsoft IPP Class Driver ve Universal Print Class Driver” sürücülerindeki uyum sorunları nedeni ile Windows 11 22H2 güncellemelerinin alınmasında sorunlar meydana geldiğini belirtti. Yaşan sorunlar nedeni ile yalnızca renkli, 2 taraflı yazdırma veya daha yüksek çözünürlükler gibi özelliklerin varsayılan ayarlarla kullanmasına izin veriyor. Eğer yazıcınız, renkli, iki taraflı/dupleks yazdırma, kağıt boyutu veya türü ayarları veya 300×300 dpi’den yüksek çözünürlükler gibi yazıcıya özgü özellikleri kullanamıyorsa bu sorundan etkilenebilirsiniz.

Microsoft, “Yazıcının tüm özelliklerini tanımlamak için Windows’un yazıcıya bağlanması gerekiyor. Bağlantı olmadan, yazıcı varsayılan ayarlarla kurulur ve bazı senaryolarda, yazıcıya bağlantı geri yüklendikten sonra güncellenmeyebilir,” diyor.

Microsoft, sorun çözülene kadar Medya Oluşturma Aracını veya ‘Şimdi güncelle’ düğmesini kullanarak Windows 11 2022 Güncelleştirmesinin manuel olarak yüklememelerini tavsiye etti.

Geçici çözüm

Microsoft geçici çözüm olarak “Microsoft IPP Class Driver ve Universal Print Class Driver” sürücülerinin kaldırıp daha sonrasında güncellemelerin yapılmasını tavsiye ediyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu