Haberler

Instagram’a Retweet Benzeri Yeniden Paylaşma Özelliği Geliyor

Sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların karşılarına çıkan paylaşımları yeniden paylaşmalarına olanak sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Henüz üzerinde çalışılan özellik, yakın zamanda test amacıyla belirli kullanıcılara açılacak.

Instagram
Instagram

Reels ve fotoğraf boyutları konusunda geliştirmelerine devam eden Instagram, yeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Twitter’dan aşina olduğumuz bu özellik, kullanıcılara diğer kullanıcıların gönderi ve hikayelerini yeniden yayınlama kolaylığı sağlıyor. Twitter’da yer alan retweet özelliği ile benzer yapıda çalışan özellik henüz geliştirme aşamasında. Instagram yeniden paylaşma özelliğinin önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda kullanıcıya test amacıyla açılması bekleniyor.

Instagram yeniden paylaşma özelliği

Instagram’ın yeniden paylaşma özelliği geçtiğimiz günlerde sosyal medya danışmanı olarak çalışan Matt Navarra’nın Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla gün yüzüne çıktı. Navarra, yaptığı paylaşımda Instagram başkanı olarak görev yapan Adam Mosseri’nin profilindeki yeniden paylaşma butonuna dikkat çekti.

Instagram’ın çatı şirketi Meta’dan bir yetkili de bugün yapılan açıklamalarla iddiayı doğruladı. Meta sözcüsü konuyla ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, öne çıkanlardaki gönderileri de yeniden paylaşma yeteneğini keşfediyoruz. Böylece insanları kendileriyle ilgili şeyleri paylaşabilir ve orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir. Bunu yakında az sayıda insanla test etmeyi planlıyoruz.”

Yeni Instagram özelliği, kullanıcıların diğer kullanıcılara ait tüm paylaşımları kendi profilinde hızlı bir şekilde paylaşabilmesine olanak sağlayacak. Matt Navarra’nın paylaşımındaki ekran görüntüsüne bakılırsa yeniden paylaşılan gönderiler, kullanıcıların profilinde yeni bir sekme olarak etiketli fotoğraflar sekmesinin yanına konumlanacak.

Siz de Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeniden paylaşma özelliği hakkında görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: TechCrunch

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu