Haberler

Türk Telekom Fiber Abone Sayısı Açıklandı

Teknoloji şirketleri 2022’nin ikinci çeyreğinde yeni verilerini açıklarken bir yenisi de Türk Telekom markasından geldi. Şirket, bu sene içerisindeki fiber abone sayılarına değinerek gelecek yıl için finansal yatırımlarını açıkladı.

Türkiye’de en fazla kullanılan internet ağlarından bir tanesi olan Türk Telekom, hız kesmeden hizmet vermeye devam ediyor. Şirket adına yeni bir veri tablosu daha gündeme gelirken finansal ve operasyonel verileri açıklanarak bambaşka hedeflere değinildi. Şirketin bu sene içerisinde 14,6 milyona yükselen sabit geniş bant abone sayısı sürekli artmaya devam ediyor.

Verilere detaylı bir şekilde bakıldığında Türk Telekom’da 2021 yılı içerisinde toplam elde edilen gelire göre iki katı bir yükseliş yaşandığı görülmekte. Bununla birlikte kullanım olarak da kendisini geliştiren şirket, yüzde 73,5’lik bir dilimle yükselerek hızlı bir yükseliş yaşadığını tekrardan gösterdi. Özellikle kullanıcılarına devamlı hediyeler sunmayı ve farklı kampanyalarla karşılamayı seven firmanın bu sene içerisinde yapacağı yeniliklerde çokça merak ediliyor.

Türk Telekom Fiber Ağı 30,8 Milyon Hane Halkını Kapsıyor!

İnternet ağı olarak büyük veri sunumuyla gelen şirket yeni yaptığı açıklamalarda oldukça fazla noktaya değindi. Önemli konuşmaları gerçekleştiren Ümit Önal, gelişme hususunda şu ifadeleri kullanarak bütün medyaya hitap etti, ‘’Hem yeni hem de sözleşmesi yenilenen abonelerin yüksek hıza olan talebinin bozulmadığını gördük. 2022’nin ikinci çeyreğinde 24 Mbps ve üzeri paketler yeni satışların yüzde 55,4’ünü oluşturdu. 2021 ikinci çeyrek itibarıyla 345 bin km olan fiber ağ uzunluğumuz yılın ilk yarısı itibarıyla 381 bin km’ye çıktı. Fiber ağ, istikrarlı fiber dönüşüm odağımızı yansıtacak şekilde 2022’nin ilk yarısında 30,8 milyon hane halkını kapsıyor.’’ sözlerini kullandı.  

Yaptığı açıklamalarda çok değerli ifadelerde bulunmaya devam eden CEO, şirketin finansal konularına da özellikle değindi. Önal, “Sürdürülebilirlik temelinde sağlıklı büyüme kaydederken riskleri azaltmaya odaklanarak, planlarımızı hayata geçirdik. Kaliteli hizmetlere, müşteri deneyimine ve değer büyütmeye yönelik değişmez önceliğimiz, tatmin edici operasyonel ve finansal performansımıza büyük destek verdi. Dinamik fiyatlama ve müşteri odaklı stratejilerimiz sayesinde yılın ilk yarısında beklenenden daha yüksek FAVÖK ve gelir büyümesi kaydettik. Konsolide gelir büyümesindeki olumlu gelişimin yılın geri kalanında da devam edeceğine inanıyoruz. Türkiye’nin dijital bir topluma dönüşme yolculuğunda, üzerimize düşeni en iyi şekilde yapma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yaklaşımla tüm paydaşlarımıza karşı sorumluluğumuzu da yerine getiriyoruz. 2022 yılı için yatırım öngörümüzü 13 milyar TL ile yukarı yönlü revize ettik.” ifadelerini söyledi.

Devamlı olarak yeni gelişen teknolojik gelişmeleri yakalamaya çalışan Türk Telekom, yakın bir zamanda 5G hizmetiyle de karşımıza çıkabilir. Müşterilerinin özellikle bu konuda gerçekleşen istekleri, firmayı da heyecanlandıran konulardan bir tanesi oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu