Haberler

Türk Hava Yolları Teknoloji Şirketi Kuruyor

Türkiye’nin en değerli şirketi olan Türk Hava Yolları (THY), Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), yaptığı açıklamada %100 iştiraki olduğu yeni bir teknoloji şirketi açacağını duyurdu.

KAP’a yapılan duyuru şu şekilde;

“Yönetim Kurulumuzca Ortaklığımızın mevcut Bilgi Teknolojileri uygulamalarının gelir getiren bir iş kolu olarak konumlandırılması ve var olan Bilgi Teknolojileri insan kaynağının daha etkin değerlendirilerek Türk Havacılık ekosistemine daha fazla katkı sunulması amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan yeni bir Teknoloji şirketinin kurulmasına karar verilmiştir.”

Kaynak

Geçmişten Günümüze Türk Hava Yolları

20 Mayıs 1933 tarihli 2186 sayılı kanunla kurulan ve ilk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresi olan Türk Hava Yolları, 1935 yılına kadar Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı kaldıktan sonra 2744 sayılı kanunla, Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmıştır.

5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile Ağustos 1933 tarihinde hava taşımacılığına başlayan şirket, halihazırda 354 uçağı bünyesinde barındırıyor. Günümüzde 127 ülkede toplam 323 farklı noktaya uçan Türk Hava Yolları, Türkiye ve Dünyada havacılık ekosistemini büyütmeye devam ediyor.

Şüphesiz ki havacılık sektörünün tecrübeli oyuncularından biri olan Türk Hava Yolları’nın büyümesi ve gelişmesi Türk havacılığının ileriye gitmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.