Haberler

Google Pixel 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Google’ın yeni seri Pixel telefonları beklenenden çok daha erken gelebilir. Telefonların listesi halihazırda Vodafone Almanya’nın iç veritabanında görülebiliyor. Fakat yine de Pixel 5 XL’ın gelip gelmeyeceğine dair halen bir haber yok.

Bu, şu aşamada sadece en üst seviye olarak Pixel 5’i alabileceğimiz anlamına geliyor. Pixel 5 ve Pixel 4a 5G telefonları önümüzdeki 25 eylülde görücüye çıkarılacaklar. Sızdırılan bir tablo görselinden anlaşıldığı kadarıyla ikisi de sadece siyah renkte satışa sunulacak. Fakat daha önce 5’in iki farklı renkte geleceği bilgisi verilmişti.

Alman bir youtuber olan Techcheck’e göre, Pixel 5’in vergi dahil Almanya satış fiyatı 630 euro olacak. Bu Snapdragon 765G chip’li bir telefon için çok yüksek bir fiyat gibi gözüküyor olabilir. Pixel 4 telefonu 730 euro ile çıkış yapmıştı. Ve şu an 8 Serisi Snapdragon SoC ile 530 euro’ya da bulunabiliyor.

Pixel 4a 5G, sade 4a’dan 150 euro daha pahalı olarak, 487 euro’ya satışa sunulacak. İsimlerindenki benzerliğe rağmen aslında iki telefon birbirinden oldukça farklı. Mesela 4a 5G, Pixel 5 XL’ın olması beklenildiği seviyede bir telefon.

Kendisi Snapdragon 765G ile donatılmış ve 6.1 ile 6.2 inch arasında daha büyük bir ekrana sahip. Sızdırılan fotoğraflardan telefonun ultra geniş bir kameraya sahip olacağı da görülebiliyor. Şu aşamada telefonun ekranında tek eksik olan şey 90Hz’lik bir tazeleme oranıymış gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.