Anasayfa » Ticaret Bakanlığından Vatandaşları Mutlu Edecek Haber

Makaleyi Paylaş

Haberler

Ticaret Bakanlığından Vatandaşları Mutlu Edecek Haber

Hemen hemen her gün çeşitli firmalardan reklam amaçlı birçok ileti almaktayız. Bunların bir kısmını tanırken bir kısmını hiç tanımıyoruz ve belli süreden sonra posta kutularımız bu mailler ile doluyor sms ve diğer iletişim kaynaklarımız reklam iletilerinden geçilmez hale geliyor. Bu ve bu gibi durumlar herkesin muzdarip olduğu durumlara artık bir çözüm geliyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan “ İleti Yönetim Sistemi “sistemi ile artık istemediğiniz ticari iletiler sizi rahatsız edemeyecek.

1 Haziran 2020’de vatandaş ve kamuya açılması planlana sistemin detayları şöyle

Ticari elektronik ileti izinleri için güvenli veri tabanı

Artık tüm ticari elektronik ileti izinleri, İleti Yönetim Sisteminde saklanacaktır.

Ticari elektronik ileti gönderimi yapan tüm Hizmet Sağlayıcılar, pazarlama, promosyon, kampanya, indirim, hediye reklam vb. içerikli ticari elektronik iletilerini müşterilerine arama, mesaj ve e-posta olarak iletebilmek için aldıkları ticari elektronik ileti izinlerini İleti Yönetim Sistemi’ne yükleyecektir.Alıcılar yani vatandaşlar ise bu izinler için çıkış haklarını diledikleri zaman kullanacaktır.

Tek noktadan yönetim

Alıcılar, ne zaman, nereden, hangi kanal üzerinden hangi Hizmet Sağlayıcının veya markasının ticari elektronik ileti göndermesine izin verdiğini görüntüleyebilecektir.

Hizmet Sağlayıcılara her bir kanal (arama, mesaj ve e-posta) için verdikleri izinleri İleti Yönetim Sistemi üzerinden düzenleyebilecektir.Üstelik tüm bu işlemler tek bir platformda yapılacaktı

Ticari elektronik iletiler kontrol altında

Hizmet Sağlayıcılar herhangi bir kanaldan ticari ileti göndermek istediklerinde, vatandaşların verdikleri izinler çeşitli yöntemlerle İleti Yönetim Sistemi üzerinden kontrol edilerek sadece izin vermiş vatandaşlara gönderim yapılacaktır.

Çıkış hakkının kullanıldığı durumlarda İleti Yönetim Sistemi filtresi sayesinde bu iletiler ret hakkını kullanmış alıcılara gönderilmeyecektir.

Şikayet yönetimi daha hızlı daha kolay

Ticari elektronik ileti almayı reddettikleri bir Hizmet Sağlayıcıdan ileti alan vatandaşlar, şikâyet haklarını İleti Yönetim Sistemi üzerinden kullanabilecektir.

İletişim bilgileriniz güvende

İleti Yönetim Sistemi üzerindeki tüm izinler ve iletişim adresleri, ulusal veri tabanlarında saklanacak, böylelikle veri güvenliği sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın