Haberler

Tesla Otomobiller Artık Steam’i Destekleyebilecek

Yeni yapılan açıklamalara göre Elon Musk, Tesla otomobillerin artık Steam ile ortaklaşa çalışabileceğini söyledi.

Tesla, sürüş ve konfor açısından kullanıcılarına birçok deneyim sağlamaktadır. İçerisinde bulunan onlarca farklı özellik olduğu gibi oyun özelliğiyle de şarj ve sürüş yapmadığınız zamanları değerlendirebilmenize imkan tanınıyor. Bununla birlikte pek çok oyun kategorisini içerisinde barındıran otomobil artık Steam’e bağlanarak oyunlar oynamanıza izin verecek.

Eğlence olarak kullanıcılarına her türlü fırsatı sağlayan Tesla, yeni bir hamleyle gündeme geldi. Bünyesinde barındırdığı oyun ekran sistemi, cihazı kullanmadığınız hatta kullandığınız zamanlarda bile oyun oynamanıza imkan tanıyor. Özellikle şu anda platform oyunları olan Tesla Arcade, Cuphead ve Sonic the Hedgehog 1 ücretsiz olarak oynanabilmekte. Bunun yanında daha fazla oyun seçeneği sunmak isteyen şirket, Steam ile birlikte ortak çalışma yürüterek oyun odaklarını artırıyor.

Tesla Steam ile birlikte daha eğlenceli ve hareketli olacak!

Şu anda ülkemizde de kullanılan Tesla otomobiller, çokça sevilerek tercih ediliyor. Gerek rahatlığı gerekse özellik bakımından sunduğu seçeneklerin çok olması, Tesla’nın tercih edilme nedenlerinden. Oyun imkanlarını genişletmek isteyen Elon Musk, yeni kurduğu yazılım ekibiyle birlikte çalışmalara başladı. Daha öncesinde Tesla Arcade, Cuphead ve Sonic the Hedgehog 1 için çalışmalar yürüten ekip, bu sefer Steam için bambaşka fırsatlar yürüteceği düşünülüyor.

Oyun konusunda belirli listeyle başlama kararı alan Elon Musk, eğlenceli ve hareketli oyunları tercih edeceği tahmin edilmekte. Hareket halinde güvenli bir sürüş açısından oyun oynamayı kısıtlayan şirket, geçmiş zamanlarda bunun önüne geçememekteydi. Yeni yayınlanan duyuruyla birlikte sürüş esnasında oyun oynamayı engelleyen bir yazılımın ortaya çıkarılarak sürücülerin güvenliği de üst seviyelere çıkartılacak. Konu hakkında resmi bir açıklama olmasa bir hayranının sosyal medyada ki tweetine yanıt veren Elon Musk, ‘’Steam entegrasyonunda ilerleme kaydediyoruz. Demo muhtemelen önümüzdeki ay yayınlanacak.’’ ifadelerini kullanarak ipuçları verdi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu