Haberler

Windows 11 Yeni CD Kopyalama Özelliğini Tanıttı!

Windows 11 için yayınlanan son bilgilerle birlikte yeni bir özellik daha getirildiği duyuruldu. Özellik Media Player uygulamasının CD kopyalama ve yedeklemesine imkan tanıyacak.

Eski zamanlara göz attığımız zaman herkesin CD’lerle alakalı elbette bir geçmişi vardır. CD’lerin kopyalanması ve bir yere aktarılması o zamanlarda ne kadar zor olsa da Microsoft yeni bir özellikle bunu kolaylaştırmak istiyor. Media Player uygulaması sayesinde bütün yönetimi size veren sistem, ister kopyalamanızı isterseniz de listeleme özelliğinden faydalanmanızı sağlayacak.

Windows, eskiye bağlı kalmakla birlikte kendisini sürekli geliştirmeye çalışan bir işletim sistemidir. İçerisinde ne kadar yeni ve güncel donanımlar olsa da Microsoft’un geçmişteki özelliklerle ne kadar fazla içli dışlı olduğunu biliyoruz. Uygulamalarını yenilemeye devam eden şirket, yeni yayınlanan duyuruyla birlikte CD’lerde yapılan hamleleri kolaylaştırmaya karar verdi. Yakın zamanda kullanılmaya başlayacak olan özellik, hazır hale getiriliyor.

Windows 11 2000’li Yılların Uygulamalarını Geliştiriyor

Microsoft’un birkaç ay önce paylaştığı ve sevilerek kullanılan Groove Music, dijital bir müzik akış hizmetiydi. Kullanıcılar için fazlasıyla özellik barındıran uygulama, Android ve iOS şeklinde ücretsiz kullanılabilmekteydi. Yeni yayınlanan duyuruyla birlikte yeni medya oynatıcı olan Media Player, varsayılan uygulama haline geldi. 2000’li senelerden bu yana ise klasik olan hizmet, daha modern bir hal alarak kullanıcılara rahat bir kullanım sunulması amaçlandı.

Yeni getirilen CD kopyalama özelliğiyle birlikte tüm ses kliplerini bilgisayarınıza aktarabilecek ve kolaylıkla çalma listesi haline getirebileceksiniz. Elinizde bulunan eski CD’leri hiçbir zorluk yaşamadan bilgisayara atabilmeniz daha kolay bir hal alacak. Her format için dönüştürme imkânı tanımayan özellik sadece ‘’FLAC, WMA, AAC, ALAC’’ türlerini dönüştürebilecek. Eskiye nazaran daha hızlı adımlar atmak isteyen şirket, şu an popüler olan uygulamalardan öne geçerek kaliteli bir hizmet sunma peşinde.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu