Haberler

Tesla Bitcoin Hisselerinin Yüzde 75’ini Sattı!

Finansal hareketleriyle gündeme gelen Tesla, Bitcoin varlıklarının yüzde 75’ini sattığını açıkladı.

Her geçtiğimiz dönemde farklı bir bölge adına yatırımlar gerçekleştiren Tesla, yeni hamlesiyle gündeme geldi. Geçtiğimiz sene dijital varlıklara yatırım yapacağını söyleyen şirket, 1,5 milyar dolar kadar Bitcoin satın almıştı. Bu alımın üzerine beklenmeyen dalgalar gerçekleşti ve varlıkların yüzde 75’inin satıldığı söylendi.

Elon Musk finansal açıdan her şirkete göre bambaşka adımlarla gündeme geliyor. İlerlediği adımlarda özellikle dijital varlıkları da unutmayan yönetici, Tesla için 1,5 milyar dolar kadar yatırım yapmıştı. Büyük kar oranını artırmak isteyen şirket geçtiğimiz sene 2,26 milyar dolara kadar kar elde etti ve hisselerini büyütmeyi başardı. Bu karlı kazancın ardından kripto paralardaki sert düşüşler Tesla’nın Bitcoin hisselerini kaybetmesine yol açtı. Şirket bu dönemde yüzde 31’lik bir kayıp yaşasa da elde ettiği gelir 16,9 milyar dolar seviyesinde kalmayı başardı.

Bitcoin Varlıkları Satıldı, DogeCoin Alımları Devam Ediyor

Son zamanlarda yaşanan Bitcoin düşüşü ise herkesi harekete geçirmeye başladı. Özellikle büyük şirketler yaptıkları yatırımın devamlı olarak zarar görmesinden etkilendi ve düşüş oranını durdurmak istediler. Bu şirketlerden bir tanesi olan Tesla’da bir an önce harekete geçerek Bitcoin hisselerini satmaya başladı. Elindeki dijital varlığın yüzde 75’ini satan şirket, krizin bitmesini bekleyeceğini açıkladı.

Twitter üzerinden farklı açıklamalar gerçekleştiren Musk, Bitcoin için de görüşlerini bildiriyor. Özellikle alım yapmayı durduklarını söyleyen Musk’ın kararının net olduğu belirtilerek daha fazla zarara girmek istemediği düşünülüyordu. Gelen açıklamalar sonucunda ise Tesla’nın elindeki Bitcoin varlığının çoğunluğu satılarak yüksek kar oranında kalması istendi.

Geçtiğimiz sene dijital adımlar atmaya devam eden Tesla, Bitcoin yöntemiyle ödeme almaya da başladığını duyurmuştu. Bütün şirketlerin dikkatini çeken bu yöntem geçtiğimiz ay içerisinde durdurularak alım yapılmayacağı belirtildi. Genel olarak Elon Musk’ın DogeCoin ile gündeme geliyor olması bütün coinlerin satıldığını düşündürmekteydi. Lakin Musk, hiçbir şekilde Dogecoin miktarlarını satmadığını söyledi.

Kaynak

OKUMAYA DEVAM EDİN:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu