Anasayfa » TCL Yuvarlanabilen Ekranını Tanıttı

Share This Post

Haberler

TCL Yuvarlanabilen Ekranını Tanıttı

Popüler Çinli teknoloji firması TCL bu yılın başlarında duyurduğu yuvarlanabilir ekran teknolojisini bir video ile tanıttı.

Labaratuvarda geliştirilmeye devam eden ekranın ilk örneğini bir video ile gösteren TCL, 4.5 inçlik cihazın kalınlığından ödün vermeden 6.7 inçe kadar açılan ekranını tanıttı.

Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı tarafından esnek bir alt tabaka üzerine basılan OLED ekranlara dayanan teknolojiyi geliştirmeye devam eden TCL, ekranın bu haliyle 200 bin kez katlanıp açılmaya dayanabileceğini söylüyor.

IFA fuarında yuvarlanabilir ekranları kullanan cihazları bu yıl piyasaya sürmeyeceğini açıklayan şirket, bu durumun çok uzun sürmeyeceğini de belirtti.

Halihazırda ülkemizde de telefon pazarında bulunan firma geçtiğimiz Eylül ayında televizyonlarını da Türkiye pazarında satışa sunmuştu.


Kaynak

Son Haberler

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>