Haberler

LG’den Kendini Temizleyebilen Kulaklık: FN7

Ünlü teknoloji firması LG, yeni ürettiği kablosuz kulaklık FN7 ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. LG New Tone Free 7 serisi kulaklıklar şarj kutusuna yerleşik UV ışık ile mikrop öldürme özelliğine sahip oluyor. Kulaklıklar çeşitli bakteri ve mikropların çoğalması için oldukça el verişli ortamlardır. Bu model FN6 modelleri oldukça benzer özelliklere sahip. Yeni serisinde, pasif gürültü yalıtımını en üst düzeye çıkarmak için silikon kulaklık uçları ve bükülerek takılan Vortex Ribs tasarımdan yararlanılıyor.

Kendini Temizleyebilen Kulaklık FN7
Kendini Temizleyebilen Kulaklık

Özellikle Covid-19 salgınının etkisi altında olunan bugünlerde elektronik ürünlerin temizliği oldukça önemli hale geliyor. Daha önce ürettiği giyilebilir maske modeli ile LG bu konuda başarılı bir grafik çiziyor. Her yönden gelen ses dalgalarını izleyebilen ve arka plan gürültüsünü ortadan kaldıran üç mikrofona sahip olan kulaklık modeli. LG basın bülteninde , “dinleme esnasında çevresel sesler artık neredeyse tamamen etkisiz hale getirilerek, her notayı ve sesi daha net ve daha doğal halde işitiliyor, ses düzeyini maksimuma çıkarmanız ayrıntıları kaybettirmiyor” ifadelerini kaydetti . Pil ömrü ise 5 saat ile 7 saat arasında değişiyor. LG, FN7’de de Meridian Audio ile birlikte çalıştı. Bu elektronik ürün, gerçek hoparlörleri dinleme deneyimini yaşamanızı sağlarkenaynı zamanda vokalleri saf netlikte sunarak dinleyiciyi tamamen içine çeken gerçekçi bir ses sahnesi oluşturabiliyor.

Android ve iOS uygulama marketlerinde kullanılabilir olan LG Tone Free aplikasyonunda kulaklığınızı akıllı telefonunuzla kolaylıkla senkronize edebileceğiniz bir arayüz bulunuyor.

FN7, daha önce FN6’da da kullanılan UVnano şarj kutusuyla birlikte kullanıma sunuluyot. UV ışık teknolojisinden yararlanılan kutu; kulaklığın içindeki E. coli ve S. aureus bakterilerinin yüzde 99,9’unu ortadan kaldırarak kullanıcıların kulaklarını daha temiz tutmasını sağlıyor.

Şuan için Güney Kore’de satışa sunulan aygıt, önümüzdeki birkaç ay içerisinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında satışa sunulacak.

İLGİLİ HABERLER

KAYNAK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu