Haberler

Tarihin En Büyük Magento Mağazaları Hacking Vakası Yaşandı

Magento Mağazaları, ücretli ve açık kaynaklı iki sürümü bulunan, toplamda 250.000 aktif müşteri tarafından kullanılan, gelişmiş özellikleri ile bilinen B2B ve B2C online satış platformu.

Yaşanan hacking vakasında yaklaşık iki bin Magento mağazasının saldırıya uğradı bildirildi.

Saldırganlar işlemleri otomatikleştirdiği ve saldırı için exploit hazırladıkları böylece onlarca mağazayı hackledikleri ortaya çıktı.

Ayıca saldırganların 5000 dolar karşılığında Magento alt yapısını kullanan bir mağazaların nasıl hacklendiğini anlatan eğitim videolarınında içinde bulunduğu içerikleri paylaşacağını duyurdular.

Güvenlik araştırmacıları, saldırganların Magento yönetici paneliyle erişmek için 92.242.62.210 (ABD) ve 91.121.94.121 (OVH, FR) IP’lerinin kullandığını ve kötü amaçlı dosyaları mağazaya indirmek için “Magento Connect” özelliğini kullandığını tespit etti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.