Haberler

T-Mobile CEO’su John Legere Gelecek Yıl İstifa Edeceğini Açıkladı

Alman GSM operatörü T-Mobile’ın yedi yıllık CEO’su John Legere önümüzdeki yıl baharda istifa edeceğini açıkladı aynı zamanda Legere T-Mobile’ın yönetim kurulu üyesi olarak kalacağını belirtti.

Legere’in sürpriz hareketi, spekülasyonun WeWork’un bir sonraki CEO’su olma konusunda önde gelen bir rakip olduğu ihtimaline girmesiyle ortaya çıkıyor.

Legere, şu anda T-Mobile’in (TMUS) başkanı ve başkan yardımcısı olan Mike Sievert’in yerini alacak. T-Mobile, Legere’nin şirketin rakibi olan operatör Sprint (S) ‘yi devralmayı beklemesine yardımcı olacağını söyledi.Sprint, aynı zamanda WeWork ile de ilgilenen Japon yatırım devi SoftBank tarafından kontrol ediliyor.

Legere, CEO olarak son birkaç ayında Sprint ile anlaşmanın sona erdirildiğinden emin olmaya odaklanmayı planladığını söyledi.
T-Mobile ve Sprint operatörlerinin birleşmesine ABD Federal İletişim Komisyonu ve Adalet Bakanlığı tarafından düzenleyici onay verildi.

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.